تغذیه

۵ ماده غذایی برای افزایش هوش

مواد غذایی مفید برای افزایش هوش :

تخم‌ مرغ

تخم‌مرغ به عنوان یک غذای مغذی شناخته شده است؛ اما کیفیت تمام تخم‌مرغ‌ها با هم یکی نیست. تخم‌مرغ محلی که از مرغ می‌گیرند ۲ برابر تخم‌مرغ‌هایی که از مغازه می‌خرید امگا ۳ دارند. همچنین تخم‌مرغ طبیعی حاوی مقدار بیشتری ویتامین E است که از افسردگی و آلزایمر جلوگیری می‌کند. حتما زرده‌ تخم‌ مرغ را بخورید؛ زیرا آنها پر از کولین‌ها که یک ترکیب تقویت کننده مغز است که سلامت عصبی را هم تضمین می‌کند.

توت‌ ها

توت‌ها تقویت‌کننده‌های مغزهستند و انواع مختلف دارند. تمشک و بلوبری‌ها حاوی ترکیبات آنتوسیانین هستند که از نورون‌های مغز مرتبط با حافظه محافظت می‌کند. توت‌فرنگی دارای ترکیبات فیسیتین است که قدرت حافظه طولانی مدت را زیاد می کند. یکی از مطالعات نشان داده که خوردن یک فنجان زغال اخته در روز می‌تواند به میزان قابل توجهی تا چند ماه حافظه را بهبود بخشد.

فلفل هندی

فلفل تند دارای مقدار زیادی کپسایسین که به عنوان چربی سوزی و تسکین درد معروف است می‌باشد. طبق تحقیقات این ماده برای مغز نیز مفید است. مغز انسان در واقع با گیرنده‌های کپسایسین لود می‌شود که با استفاده از اندورفین‌ها استرس را کاهش می‌دهند و تمرکز را برای ما آسان‌تر می‌کنند.

دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل گنجینه‌های کوچک اما پر از تریپتوفان هستند. تریپتوفان یک ساختار حیاتی‌ است که سرتونین تولید می‌کند و از مغز محافظت می‌نماید و یکی از عوامل اصلی برای سلامت روان و مغز است.

شکلات تلخ

فلاونول‌های موجود در شکلات تلخ به سیستم گردش خون شما کمک می‌کند و جریان خون را بهتر به مغز می‌رساند و باعث می‌شود مهارت‌های ریاضی بهبود پیدا کند. یکی از مطالعات که بین کسانی که شکلات تلخ خورده بودند و کسانی که شکلات تلخ نخورده بودند نشان داد آنهایی که شکلات تلخ خوردند سریع‌تر محاسبات را انجام دادند و احساس خستگی کمتری داشتند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *