سلامت

درباره خواص کره درخت روغن قلم ، برای پوست بیشتر بدانید

کره درخت روغن قلم یکی از مواد طبیعی پر طرفدار است که برای مراقبت از پوست استفاده می شود. این ماده خامه ای شکل از مغز درخت روغن قلم استخراج می شود و مانند کره ی سنتی، نرم و صاف است و به راحتی هنگامی که در تماس با گرما باشد ذوب می شود. کره حاصل شده از درخت روغن قلم که به کاریته مشهور است دارای ویتامین هایی مانند A ، E و F می باشد.
کره (روغن) این درخت انسان را در برابر اشعه ماوراء بنفش و اسیدهای چرب حفظ می کند و به تولید کلاژن در بدن کمک می کند. همچنین کره درخت روغن قلم غنی از آنتی اکسیدان های مهم گیاهی است که اثرات آسیب به پوست را کاهش می دهد.
مزایای کره درخت روغن قلم متعدد است و ساقه آن انواع ویتامین ها و دیگر مواد را شامل می شود. همانند بسیاری از کره ها، در این کره نیز تعدادی از اسیدهای چرب و استرول های گیاهی وجود دارد.
یک ترکیب شناخته شده به عنوان سینامیت لوپئول که التهاب پوست را کاهش می دهد؛ این باعث می شود کره درخت روغن قلم برای افرادی که مبتلا به اگزما و آکنه هستند، مفید باشد.
کره درخت روغن قلم می تواند برای درمان یک تعداد از حالات از جمله اگزما، درماتیت، حساسیت پوست، آفتاب سوختگی، سرمازدگی و پسوریازیس استفاده شود. همچنین می تواند به منظور کاهش علائم ظاهری کشش پوست در بارداری، خارش و پوسته پوسته شدن استفاده شود و اثرات خشکی شدید پوست را سبک کند.

 درمان کشش پوست شکم

زنانی هستند که توسط قدرت کره درخت روغن قلم برای جلوگیری و کاهش ظاهر خود مخصوصا شکم، آن را به پوست‌شان ماساژ می دهند، به ویژه اگر در دوران بارداری باشند.

بهبود ترک پاشنه پا

کره درخت روغن قلم داروی موثر برای پاشنه ترک خورده است. پاشنه خود را در شب و قبل از خواب با این کره ماساژ دهید و سپس اقدام به پوشیدن جوراب پنبه ای کنید.

کره درخت روغن قلم برای مو

در محصولات مراقبت از مو به دلیل تعدادی از مزایا مانند مرطوب کردن ریشه مو، تعیین فر، درمان شوره سر، هوا رسانی به پوست سر و کاهش فر شدن مو استفاده می شود. همچنین می توانید این کره را به ریشه های موی خود بمالید تا حجم موهایتان بیشتر شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *