آرایش و زیبایی, سلامت

ضرورت استفاده از کرم شب برای داشتن پوستی جوان

استفاده از کرم‌ های روز و شب یک کار لوکس و غیرضروری نیست. به گفته متخصصان پوست، استفاده از این محصولات از بروز خشکی پوست پیشگیری می‌کند و روند پیری پوست را به‌تاخیر ‌می‌‌اندازد. همچنین کرم‌های روز و شب خاصیت مرطوب‌‌کنندگی بالایی دارند. کرم‌‌های روز اغلب سبک و حاوی ضد آفتاب‌ هستند؛ با این وجود این کرم‌ها هرگز نمی‌‌توانند جایگزین ضد آفتاب شوند. اما کرم‌‌‌ های شب غلیظ‌ تر از کرم‌ های روز بوده و مواد مغذی و ویتامین‌‌های مفید زیادی برای پوست دارند و بهترین زمان استفاده از آنها بعد از ۳۰ سالگی است.
کرم‌های بازسازیی کننده پوست کرم‌‌هایی هستند که پوست‌های شکسته را بازسازی و ترمیم می‌کنند. این پوست‌ ها (شکسته) معمولا خشک و کم‌آب هستند، اغلب قرمز و ملتهب به نظر می‌رسند، سفتی و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند و از نظر بیمار، این نوع پوست‌ها اصطلاحا ریخته است.
کرم های شب دارای پایه چرب و فاکتورهای تغذیه ای زیادی هستند و می توانند پوست را در طول شب به طور کامل تغذیه کنند و با ایجاد رطوبت کافی به لایه های پوست، پوست آسیب دیده و خشک را ترمیم کنند بهترین زمان استفاده از این کرم ها شب هاست زیرا پوست در حال استراحت است و شستشو و تعریق در شب صورت نمی گیرد و میزان زیادی از کرم در شب جذب می شود.
ویتامین‌های آنتی اکسیدان A، C و E (و عصاره گیاهانی که حاوی آن‌ها هستند) نیز به خصوص مفید واقع می‌شوند، زیرا نه تنها بهبود سلول‌های صدمه دیده را سریع‌تر می‌کنند، بلکه با خنثی کردن چین و چروک‌هایی که رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌کنند، باعث می‌شود از آسیب‌های آینده نیز جلوگیری شود.
اگر متوجه شده اید پوستتان خیلی شل است و می خواهید با استفاده از کرم شب آن را سفت تر کنید باید به دنبال کرمی بگردید که در ترکیباتش مواد مورد نظر این کار را داشته باشد. مثلا برای سفت کردن پوست، روغن هایی همانند روغن آرگان، روغن انار یا حتی روغن کرچک می توانند مفید باشند. شما می توانید این روغن ها را جداگانه پیش از استفاده از کرم شب، روی پوستتان بزنید.
خانم‌هایی که به سن یائسگی می‌رسند، روند تخریب پوستشان به سرعت افزایش می‌یابد. این دسته از افراد کاندید های مناسبی برای کرم‌ های بازسازی‌ کننده هستند.

انواع کرم های شب :
  • کرم های احیا کننده که تولید سلول های زنده را افزایش می دهد.
  • کرم های ترمیم کننده که آثار مخرب ناشی از عوامل خارجی روی پوست را مرمت می کند.
  • کرم های ضد چروک که پوست را نرم وصاف می کند.

کرم های شب را باید پس از پاک کردن کامل پوست و شستشوی صورت مصرف کنید. کرم را روی صورت تمیز وخشک به صورت دورانی بمالید و گردن را نیز فراموش نکنید . توصیه می شود هر چند وقت یکبار کرم شب خود رابه ویژه اگر کرم ضد چروک مصرف می کنید، تغییر دهید،چون پوست به تدریج به کرم مصرفی عادت می کند و در دراز مدت تاثیر آن روی پوست کم می شود .
کرم های روز حاوی فیلتر های uv هستند ،در صورتی که کرم های شب فاقد این فیلتر ها هستند . هرگز سعی نکنید از کرم های شب در طول روز استفاده کنید چون این کرم ها از پوست شما در برابر اشعه ی آفتاب محافظت نمی کنند.
افرادی که پوست چربی دارند ،باید از کرم های روز استفاده کنند، ولی به افرادی که پوست خشکی دارند توصیه می شود از کرم های روز وشب هر دو استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *