بلاگ

کاربردهای مهم روغن بچه

موارد مصرف روغن بچه

روغن بچه می‌تواند برای بسیاری از موارد استفاده شود. روغن بچه از روغن‌های معدنی معطر تشکیل شده است. این روغن ارزان و به‌ راحتی در دسترس است و برای بزرگسالان هم  بیش از حد مفید است. از جمله کاربردهای مهم روغن بچه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

آماده کردن پاها برای اصلاح

روغن بچه مانند روغن‌ زیتون و روغن نارگیل می‌تواند به‌جای کرم اصلاح استفاده شود. روغن بچه را روی پوست خود پخش کرده و شروع به اصلاح کنید . مزایای استفاده از روغن بچه این است که پاهای شما رطوبت بیشتری را احساس خواهند کرد.

گرم نگه داشتن

روغن بچه در زمستان گرمای زیادی را جذب می‌کند  و می توانید از آن برای محافظت صورت و دست ها در برابر سرما استفاده کنید.

روغن بچه برای پاک کردن آرایش

اگر شما نمی خواهید  مقدار زیادی پول برای پاک کننده های آرایشی گران قیمت بدهید، فقط با قرار دادن یک  قطره از روغن بچه در پنبه می‌توانید آرایش خود را پاک کنید.

درست کردن مو

اگر موهای خشک و مجعد غیرقابل‌کنترلی دارید کمی روغن بچه می‌تواند به شما کمک کند. مقدار کمی از روغن را کف دست‌های خود ریخته و انگشتانتان را از میان موهایتان رد کنید تا موهایی براق‌تر و نرم‌تر داشته باشید . فقط فراموش نکنید از افزودن روغن به نزدیکی ریشه‌های مو خودداری کنید. چون این کار باعث می‌شود موهای شما چرب به نظر برسند.

از بین بردن جرم گوش

اگر گوشتان را  موم گرفته چند قطره از روغن بچه  گرم به گوش بریزید بعد از آن. سر خود را عقب گرفته و با حوله گوش را تمیز کنید.

نرم کردن پاشنه ترک خورده

اگر پوست روی پا ترک خوردگی دارد، هر شب با روغن بچه پا را ماساژ داده و جوراب بپوشید.

در آوردن حلقه از انگشتان دست

اگر  حلقه از انگشتان در نمی آید با  روغن بچه کمی ماساژ دهید .

اگر تتو موقت بر روی پوست انجام داده اید و می خواهید پاک شود از روغن بچه استفاده کنید .

جلوگیری از علائم ترک خوردگی

اگر شما باردارید و در مورد علائم  ترک خوردن نگران هستند، هر روز با  روغن بچه پوست را ماساژ دهید. این کار پوست را صاف و انعطاف پذیر  خواهد کرد.

روغن بچه برای کندن آدامس

اگر  آدامس به پوست یا موهایتان گیر کرده است ، استفاده از روغن بچه کارتان را بسیار آسان می کند. شما حتی می توانید با استفاده از روغن بچه  هر گونه موم اضافی  که به پوست شما گیر کرده را جدا کنید.

باز کردن گره گردنبند

مانند پودر بچه، مقدار کمی از روغن بچه نیز می‌تواند باز کردن گره زنجیر شما را آسان‌تر کند. چگونه؟ این روغن حلقه‌های زنجیر را چرب می‌کند بنابراین راحت‌تر از هم جدا می‌شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *