دکوراسیون و چیدمان

چیدمان وسایل منزل به سبک فنگ شویی

اتاق نشیمن هم عنصر فلز دارد، عنصری سنگین و بسیار مرتبط با احوال روزانه شما که با وجود ساعت های بزرگ دیواری ، تلویزیون های صفحه بزرگ ، وسایل تهویه ، رادیاتور شوفاژ، ضبط صوت و دی وی دی ، که در اغلب اتاق نشیمن ها پیدا می شوند، سنگین تر هم می شود.
داشتن ساعتی گرد به رنگ طلایی در اتاق ، آن هم روبروی در برای اینکه انرژی منفی اتاق را مهار میکند.
رنگ قرمز را برای اتاق شما ممنوع می کنند، چون که روحیه تند و خشن و پرخاشگر که مشخصه رنگ قرمز است ، احوال خانواده شما را که در این اتاق امن گرد هم آمده اند به هم خواهند ریخت .
برای اتاقتان از رنگ های مخصوص جنگل مثل سبز و قهوه ای و آبی و زرد استفاده کنید و با پارچه خوشرنگ و مبل ساده و نرم و حتی پشتی هایی که فضای گرم و خودمانی شبیه کلبه جنگلی ایجاد می کنند، فضای اتاقتان را کاملا امن و دوست داشتنی کنید. علاوه بر همه این ها اگر می خواهید اتاقی که در آن دور هم جمع می شوید اتاقی بدون دلنگرانی های معمول باشد، عکس همه افراد خانواده و همه کسانی که دوست دارید در قاب های کوچک بر در و دیوار آویزان کنید، تا همیشه به یادشان باشید.
هر جای خانه که باشد قوانین فنگ شویی ثابت اند . اولین قانون از بین بردن هر گونه شلوغی و  وسایل اضافه است.
رنگ در ورودی معرف تم و فضای داخلی خانه است، رنگ های جسورانه ای مثل آبی، سبز، قرمز یا بنفش را امتحان کنید.
کاناپه های بزرگ را نزدیک دیوار و روبروی در ورودی قرار دهید، سعی کنید برای تلویزیون یک اتاق جداگانه در نظر بگیرید اما اگر مقدور نیست آن را با یک در کشویی بپوشانید.
مثل همیشه از گل و گیاه در چیدمان استفاده کنید. رنگ در و دیوار نشیمن باید ملایم و آرامش بخش باشد و المان های دکوراسیون باید متعادل باشند.
اگر نشیمن شما به طریقی به دیگر اتاق های خانه متصل است ، آن را با یک باریکه ی شیشه ای یا چوبی جدا کنید.
از لامپ های کوچک به تعداد زیاد و یا از لامپ های سری استفاده کنید. آینه را در چیدمان به کار ببرید.
بر اساس اصول فنگ شویی اتاق نشیمن و پذیرایی ، نباید مبل ها را پشت به در ورودی بچینید زیرا وقتی مبلمان رو به روی درب ورودی قرار می گیرند افراد می توانند رفت و آمد ها را ببینند و به همین دلیل است که احساس آرامش بیشتری دارند بنابراین نباید مبلمان را به صورتی بچینید که رفت و آمد شما را مختل کند.
بر اساس فنگ شویی پذیرایی مبلمان در این قسمت از منزل باید به شیوه ای چیده شود که افراد برای صحبت کردن با یکدیگر دچار مشکل نشوند. توجه داشته باشید که قرار دادن گیاهان نوک تیز در کنار صندلی و مبلمان برجسته و وسایل نوک تیز و مثلثی شکل باعث می شود تا انرژی چی نتواند به راحتی و آزادانه در فضای پذیرایی حرکت کند بنابراین این نوع انرژی به انرژی مخربی تبدیل می شود.

گفتنی است انرژی چی نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت قرار بگیرد شنگ چی است و می تواند شانس خوب را به روابط عاطفی و رفاه مادی و انرژی مثبت تبدیل نماید بنابراین جریان داشتن درست انرژی چی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است.
به جای استفاده از گیاهان نوک تیز می توانید در فضای پذیرایی از گیاهان و رومیزی های مناسب و آرامش بخش استفاده کنید. اگر سالن پذیرایی منزل شما بزرگ است می توانید آن را با استفاده از گیاهان و گل های زیبا به چند بخش تقسیم کنید با این کار جریان انرژی چی در اتاق پذیرایی مسیرش را گم نمی کند. اگر سالن پذیرایی منزل شما کوچک است بهتر است از قرار دادن وسایل اضافه در سالن پذیرایی خودداری کنید.

بر اساس اصول فنگ شویی برای طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی کوچک بهتر است از رنگ های روشن و مبلمان گرد و کوتاه که خطوطی منحی دارند استفاده کنید تا سالن پذیرایی بزرگ تر به نظر برسد. بهتر است مبلمان را دور شومینه و یا یک میز کوتاه بچینید. اگر فرم سالن پذیرایی شما به شکلی است که مجبورید کاناپه را در وسط اتاق قرار دهید بهتر است پشت کاناپه گیاهان طبیعی و آباژور و یا میز کوچکی را قرار دهید.
انتخاب رنگ زمینه و رنگ دیوار نیز در طراحی دکوراسیون پذیرایی بر اساس فنگ شویی پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است از رنگ هایی نظیر زرد و کرم و بژ و … در فضای سالن پذیرایی استفاده کنید زیرا این رنگ ها با دکوراسیون پذیرایی راحت تر ست و هماهنگ می شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *