آرایش صورت

چگونگی آرایش شب و روز و تفاوت ها

همان‌طور که  انواع لباس‌هایی که به‌ اصطلاح لباس شب نامیده می‌شوند به‌ گونه‌ ای است که در شب از درخشندگی خاصی برخوردار باشند و جلوه‌ی ویژه‌ای داشته باشند، در مورد آرایش شب نیز می‌توان به همین مسأله اهمیت داد طوری که میکاپی که در شب بر روی چهره و با نوع لباس دیده می شود قطعا به نسبت آرایش روز باید نمایان تر و درخشان تر به نظر برسد.

آرایش شب

بهتر است از انواع کرم های زیر ساختی از کرم پودرهای براق و روشن که اغلب کرم پودرهای مایع این خصوصیت را دارا می باشند استفاده نمایید و پس از اتمام آرایش زیاد رنگ باز چهره تان را با پنکیک نگیرید، تنها برای کمی مات کردن رژ گونه یک لایه بر روی صورت بکشید.
ابروها را به خصوص اگر با رنگ روشن رنگ شده با سایه ی ابرو پر رنگ کرده و به آنها فرم دهید.
برای سایه زدن از رنگ های روشن بیس آن تا تیره ، از بالا به پایین و از گوشه ی چشم به داخل،  چشم ها را سایه بزنید با این تفاوت که حتما از سایه های براق و اکلیلی استفاده نمایید.
هاله ی زیر چشم ها را با سایه ی براق کرم یا طلایی کمرنگ سایه بزنید.
در صورت داشتن مژه های کم پشت و نازک از مژه مصنوعی استفاده کنید یا از ریمل های حجم دهنده استفاده کنید.
خط چشم بلند و پهن مشکی و در زیر آن از مدادهای رنگی براق که بهتر است همرنگ لباس باشد و در امتداد خط چشم بالا  کشیده شود، استفاده کنید.
برای رژ گونه برای آرایش شب از رژگونه های shine  دار و درخشنده استفاده کنید.
از رژ لبهایی که در کنارشان براق کننده ی رنگ خودشان نیز قرار دارد تهیه کنید زیرا با استفاده از رژلبی که ابتدا می زنید و سپس ار براق کننده ی آن ، ماندگاری رژ را بیشتر خواهید کرد .
رنگ طلایی یک رنگ ویژه ی شب می باشد که اگر لباس شما به رنگ طلایی باشد، آرایش چشم طلایی نیز جلوه و نمای بیشتری خواهد داشت ، البته لازم به ذکر است که شما می توانید این پایه ی رنگ طلایی را با رنگ های ارغوانی ، دودی و یا قرمز نیز ترکیب کنید زیرا این رنگ ها نیز مناسب مهمانی های شب می باشند البته بهتر است که این رنگ ها را با توجه به رنگ لباس یا رنگ پوست خود انتخاب کنید.

آرایش روز

برای  آماده سازی پوست بوسیله ی کرم پودر های مایعی که به هیچ وجه پوست را براق نشان نمی دهند و استفاده ی پنکیک همرنگ پوست بر روی آن جهت یکدست و صاف شدن چهره استفاده کنید.
خط چشم ظریف و دقیقا مماس با مژه ها در پشت چشم بکشید که این کار را بهتر است با خط چشمهای مدادی انجام داده و با استفاده از همان مداد گوشه ی انتهایی چشم را پهن تر و مثل سایه زدن باز کنید. در زیر چشمها با استفاده از مداد دودی، خاکستری هاله ی باریکی برای جذابیت بیشتر چشم ها بکشید.سپس ریمل بزنید.
رژلب نیز از از هر رنگی که هست مات و بدون برق لب باشد که بسیار هماهنگ تر و زیباتر خواهد بود .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *