آرایش صورت

چگونه چهره ای زیبا با لب هایی خاص داشته باشیم؟

بادهای سرد پاییزی و آلودگی هوا دست به دست هم می‌دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده بر جای بگذارند. لب‌ها هم به عنوان یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن بی‌نصیب نیستند زیرا بیشتر از هر موقع سال پوسته پوسته و خشک می‌شوند البته در خشکی لب‌ها خود ما هم بی‌تقصیر نیستیم  چرا که بسیاری از عادت‌های ما علت خشکی، سوزش و حتی دردناکی لب‌هاست.
وقتی با زبانتان لب‌های‌تان را مرطوب می‌کنید در همان موقع احساس خوشایندی برای‌تان به وجود می‌آید و احساس خنکی و رهایی از خشکی می‌کنید اما این کار مشکل شما را حادتر می‌کند چون بزاق روی لب‌ها به سرعت تبخیر می‌شود و در نتیجه آن، لب‌های‌تان خشک‌تر از قبل می‌شوند. علاوه بر این ها بزاق شما دارای آنزیم‌های مهمی است که کارکرد آنها تمیز کردن دهان و هضم غذاهاست و این آنزیم‌ها می‌توانند برای لب‌ها مضر باشند. بالم لب‌های ضد پیری ممکن است حاوی هیالورونیک اسید، انواعی از کلاژن و دی پالمیتول هیدروکسی پرولین باشند که سبب کاهش چین‌وچروک لب‌های شما خواهند شد.

نحوه آرایش و بزرگتر نشان دادن لب :
  1. ابتدا سطح لبهایتان را با کرم پودر بپوشانید تا به رنگ پوستتان نزدیک شود.
  2. با یک مداد سفید مات یک مقدار بالاتر از لبتان را خط لب کشیده تا خطای دید ایجاد شده و سفیدی لبتان را بالاتر نشان دهد.
  3. خط لب سفیدتان را مقداری با دست محو کنبد ، طوری که تنها خودتان بدانید اینکارا انجام داده اید.
  4. سپس با یک خط لب که نزدیک به رنگ رژتان هست ، خط لب را مابین خط سفید و خط لب اصلی بکشید ، اما وسط لب پایینتان را خالی بگذارید.
  5. وسط لب پایینتان را با یک خط لب قهوایی تیره بکشید تا سایه ای زیر لبتان انداخته و آن را بزرگتر و قلوه ای تر نشان دهد ، راستی فراموش نکنید که این خط را با دست هایتان مقداری محو کنید.
  6. مجداد نقص خط لبتان را با مداد سفید مات گرفته و هفتی بالای لبتان را ( از بالای خط  لب ) با همان مداد بکشید.
  7.  حالا میتوانید رژ لبتان را بزنید ، البته وسط لب ها را خالی بگذارید تا با یک رژ کم رنگ تر وسط لبتان را پر کنید.
  8.  در انتها هم میتوانید از یک سایه براق برای وسط لبهایتان استفاده کنید.

پی نوشت : از رژهای براق هنگامی که می خواهید لبتان را بزرگتر نشان دهید استفاده نکنید زیرا نور را برگردانده و همه متوجه می شوند چه کاری انجام داده اید ، پیشنهاد می شود از رژهای مات برای بزرگتر نشان دادن لبهایتان استفاده کنید.

اگر لب های شما باریک یا نامیزان است.

در این صورت اگر از یک خط لب که یک درجه از رنگ رژ لب شما تیره تر است دور لبتان بکشید باعث می شود لبان شما پرتر و جذاب تر دیده شود. دور لبتان را تیره روشن نکنید، این روش فقط در عکس خوب به نظر می رسد. برای برجسته تر نشان دادن لب می توانید از برق لب هایی که لبان شما را درشت تر نشان می دهند استفاده کنید.

اگر رژ لب شما خیلی براق یا چرب است.

رژ لب های براق یا چرب بیشتر از رژ لب های مات دور لب پخش می شوند. برای اینکه از این پخش شدن جلوگیری کنید بهتر است دور لب را پس از اینکه رژ لب زدید با یک خط لب همرنگ یا کمی تیره تر خط بکشید. سپس دور تا دور لبتان را کانسیلر بزنید و سپس از مقداری کرم پودر یا پنکیک استفاده کنید تا آرایش لب و حاشیه آن تکمیل شود.

اگر می خواهید رژ لب دوام بیشتری داشته باشد.

برای اینکه در طول روز رژ لبتان پاک نشود و نیازی نباشد دائم آن را تمدید کنید، پیش از رژ لب زدن کل لب را با مداد لب رنگ کنید سپس روی آن رژ لب بزنید این کار از پاک شدن زودهنگام رژ لب جلوگیری می کند.

به جای رژ لب

مداد لب ها معمولا خودشان از رژلب های مات ساخته شده اند بنابراین از مداد لبی که نوک پهن تری دارد می توانید به جای رژ لب نیز استفاده کنید و داخل لب را با آن پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *