آرایش و زیبایی

چگونه به صورت حرفه ای لاک بزنیم؟

لاک لایه‌ ملایم و نازک رنگ روی سر انگشتان شما است که باعث زیبایی دستان شما می شود و به شما حس وقار و زنانگی می دهد.

سوهان زدن ناخن

سوهان ناخنتان را دقیقا زیر ناخن قرار دهید. بطوری که بین پوست نوک انگشت و قسمت زیرین ناخنتان باشد. سوهان ناخن را در یک جهت با حرکات کوتاه و محکم در سراسر ناخنتان بکشید. برای اینکه ناخنتان گرد تر شود، سوهان را به زیر گوشه‌های ناخن برده و گوشه‌ها را با حرکت منحنی سوهان بزنید. همیشه ناخن‌ها را در یک جهت سوهان بکشید و از حرکات عقب جلو استفاده نکنید. تا زمانی که به شکل و طول مورد نظر برسید، سوهان بزنید.

براق کردن ناخن

براق کننده یا بافر ناخن را مثل سوهان بگیرید و با حرکات کوتاه و آرام، آن را از بالای ناخن روی آن مالش دهید. از کوتیکول شروع کرده تا به نوک ناخن برسید. براق کردن را هم در یک جهت انجام دهید.

کوتیکول‌ها (پوست اطراف ناخن)

هم می‌توانید از یک نرم‌کننده‌ی کوتیکول، و هم از یک لوسیون بدن عادی استفاده کنید ( تذکر: لوسیون‌های بدن بعد از حمام و یا دوش بهتر تاثیر می‌گذارند). لوسیون را به کوتیکول‌های اطراف ناخن بزنید و با انگشت اشاره آنها را مالش دهید. بعد از اینکه کوتیکول‌ها نرم شده و پایین آمدند، با یک بافر معمولی و یا بافر مخصوص ناخن، به آرامی به روی آنها بکشید.

شستن و آماده سازی

پس از تمام شدن نرم کردن کوتیکول‌ها، دست‌هایتان را بشویید و همه‌ی مواد اضافه را از اطراف و زیر ناخن‌هایتان پاک کنید.

لایه اصلی

لایه‌ی پایه‌ی لاک را از بالای ناخن و از کنار کوتیکول‌ها شروع کنید. بگذارید سر قلم‌مو همانطور که به طرف سر ناخن می آید، روی ناخنتان پخش شود. همیشه از سمت چپ ناخن شروع کرده و به سمت راست بروید. اینطوری مطمئن خواهید بود که حتی یک نقطه را هم جا نگذاشته‌اید.
همیشه با ناخن های تمیز شروع کنید و مطمئن شوید  روی ناخن هایتان صاف و سوهان کشیده است.(چون نا صاف و رده رده بودن ناخن ها لاک را زشت نشان می دهد).
_ سپس یک لایه بیس کوت ( یا بهبود دهنده رنگ ناخن ) بزنید، این عمل از زرد شدن ناخن ها جلوگیری می کند.
_ یک قطره لاک را در مرکز ناخن،کمی بالاتر از ریشه ناخن قرار دهید.
_ با دقت کمی آن قطره را به سمت ریشه هل دهید و فضای خالی بسیار اندکی را باقی بگذارید.
_ اکنون قلم خود را به سمت بالاحرکت دهید و تا نوک ناخن به صورت مستقیم لاک بزنید.
_ دوباره به پایه ناخن بازگردید و قلم مو را به صورت منحنی در انحنای ناخن حرکت دهید. مسیر قلم مو در تصویر با فلش مشخص شده است.
_ پس از کشیدن انحنا دوباره قلم مو را صاف کرده و تا انتهای ناخن لاک را پوشش دهید.

\"\"

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *