آرایش صورت

چند نکته در مورد رژگونه

رنگ رژگونه باید کاملا مخالف رنگ پوستتان باشد. به این معنی که اگر پوست گرم دارید از رژگونه با رنگ سرد استفاده کنید و بالعکس زیرا در صورتیکه از رژگونه همرنگ پوستتان استفاده کنید. پوست شما را خیلی گرم تر یا سرد تر جلوه می دهد. بنابراین انتخاب رژگونه با رنگ طبیعی بهترین انتخاب برای شما است.

رژگونه برای انواع صورت :
 • صورت گرد:

 

برای رژگونه زدن صورت‌های گرد نباید از رژگونه‌های براق استفاده کنیم چون بازتاب نور آن باعث گردتر نشان دادن صورت می‌شود. بنابراین بهتر است برای صورت‌های گرد از رژگونه‌های مات استفاده کنید.برای زدن رژگونه بهتر است گونه ها را تو برده و با برس نرم و پهن رژ گونه را درست از روی برآمدگی گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشمها به حالت دورانی بزنید

 • صورت کشیده:

 

برای صورت‌های کشیده رژگونه را روی استخوان گونه و درست در زیر گوشه بیرونی چشم‌ها بزنید و مطمئن شوید که رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترس پیدا نکند زیرا این امر باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر بیاید.

 • صورت مربعی:

 

از آنجایی که در صورت‌های مربعی استخوان‌های گونه دارای عرض یکسانی با استخوان چانه هستند باید رژگونه را در زیر استخوان گونه و از محل خط موی پایه گوش بزنیم. این کار به نرم‌تر کردن لبه‌های صورت کمک می‌کند.

 • صورت قلبی:

 

به دلیل اینکه این حالت صورت در انتها تیز به نظر می‌رسد ما باید لبه‌های بیرونی صورت را نرم‌تر جلوه بدهیم تا از تیزی صورت کاسته شود و صورت شبیه به فرم صورت بیضی شکل شود. برای صورت‌های قلبی باید رژگونه را از گوشه بیرونی استخوان گونه یعنی از نزدیک گوش شروع کنیم و در نقطه‌ای زیر گوشه بیرونی چشم آن را خاتمه دهیم.

انواع رژگونه
 • رژگونه پودری

پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژگونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژگونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب – دارند، مناسب است.

 • رژگونه مایع

رژگونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژگونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند. رژگونه های مایع دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شوند.

 • رژگونه چرب(کرم مانند):

این نوع رژگونه برای پوست‌های چروک و خشک بهتر است و پوست را با یک حالت ضد پیری نشان می‌دهد. البته از آن برای انواع پوست‌ها می‌شود استفاده کرد. پوست با این نوع رژگونه لطیف‌تر و نرم‌تر به نظر می‌رسد.

قلم موی مناسب رژگونه چیست؟

اگر رژگونه تان پودری و روشن است، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کند. برای زدن رژگونه های تیره می توانید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنید و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا در هر بار زدن آن به پوست، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شود. برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتانتان استفاده کنید.

 • برای دوام بیشتر رژگونه

برای دوام بیشتر رژگونه، باید ابتدا یک رژگونه کرمی سپس کمی پودر مات و در نهایت رژگونه پودری مورد نظرتان را روی گونه بزنید.

 • رژگونه برنز

این رنگ رژگونه برای زمانی که شما آرایش براق و برنزی دارید عالی ومناسب است و یا بعنوان یک مکمل در کنار رژ گونه های دیگر شما میتواند استفاده شود، رژ گونه برنز برق خاص و زیبایی دارد که میتواند آرایش شما را جذاب تر کند.

 • رژگونه صورتی تیره و روشن

اگر رنگ پوست شما به برنز نزدیک است و در کل پوست تیره ای دارید این رنگ رژ گونه میتواند روی پوست شما ظاهر بسیار زیبایی ایجاد کند، اما بهتر است زیر آن یک رژ گونه ی روشن تر استفاده کنید و از این رنگ بعنوان یک رنگ پوششی استفاده کنید.

رژگونه صورتی روشن برای پوست های روشن هم مناسب است.

 • رژگونه شرابی

این رنگ رژگونه مناسب پوست های تیره است، استفاده از این رنگ بصورت تیره باعث می شود شما وحشتناک به نظر برسید، رژگونه یک سایه از یک رنگ است در استفاده از آن افراط نکنید.

 • رژگونه هلویی

رژگونه هلویی بهترین رنگ و ملایم ترین رنگ برای برجسته نشان دادن گونه های شماست، از این رنگ روی استخوان گونه هایتان استفاده کنید تا چهره شما را بسیار زیبا و جذاب کند.

 • رژگونه قهوه ای

این رنگ رژگونه بیشتر مناسب زیر گونه های شماست و میتواند گونه هایتان را برجسته کند، خصوصا زمانی که با رنگ روشن و سفید ترکیب شود.

 • رژگونه نارنجی

این رنگ برای پوست های تیره مناسب تر است، یک لایه کمرنگ از این رژگونه شما را بسیار جذاب خواهد کرد.

 • رژگونه سفید

رژگونه سفید برای زمانی کاربرد دارد که قصد دارید گونه ها را برجسته و زیبا کنید. همراه با ترکیب رنگ های دیگر.در واقع به عنوان هایلایتر استفاده میشود .

 • رژگونه یاسی و بنفش

این رنگ مناسب پوست های سفید است، لایه ای کمرنگ از رنگ یاسی و بنفش میتواند شما را جذاب و زیبا کند.

 • رژگونه قهوه ای تیره

این رنگ بیشتر برای فرم دادن به صورت به کار می رود، زیر استخوان گونه، کنار بینی و…

رژگونه مناسب رنگ چشم چیست؟

برای چشم‌های قهوه‌ای، انواع رگه‌های قرمز جگری، اناری و گوجه‌ای مناسب‌اند اما رنگ‌های خنثی و انواع طیف‌های قهوه‌ای فروغ این چشم‌ها را از بین می‌برند. رژگونه‌ای به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم‌های میشی را زیباتر می‌کند اما صورتی‌های مایل به نارنجی، رنگ این چشم‌ها را متمایل به خاکستری نشان می‌دهد. برای خانم‌های چشم‌ آبی، رژ گونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه‌ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم‌هایشان را کاهش می‌دهد. تمام طیف‌های صورتی، رنگ سبز چشم‌ها را مشخص‌تر می‌کنند اما قهوه‌ای تیره، حالت محسور‌ کننده این چشم‌ها را می‌گیرد.

مات یا براق بودن رژگونه از این جهت اهمیت دارد که رژگونه مات برای استفاده در طول روز کارآمد است و براق برای استفاده در شب تاثیر گذار است .

صورت های استخوانی و لاغر و یا صورت های گرد که برجستگی گونه ندارند با استفاده از رژگونه می ‌توانند گونه ‌های خود را برجسته نشان دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *