بلاگ, تغذیه

پودر آب پنیر چیست؟

پودر آب پنیر چیست و چگونه می‌توان استفاده کرد؟

پروتئین آب پنیر ، پروتئین استخراج شده از شیر تازه گاو است که پس از عبور از فیلتر ها آن را به صورت پودر خشک با درصد پروتئین بالا تولید می کنند.
پروتئین یک جزء اساسی در یک رژیم غذایی سالم است. همه‌ی پروتئین‌ها از واحدهای کوچکی بنام اسیدهای آمینه تشکیل شده‌اند.
کمبود پروتئین در بدن انسان به تغذیه و نوع رژیم غذایی مربوط می شود. کمبود پروتئین در بدن علائمی به همراه دارد که با شناخت این علائم می توانیم با تغییر رژیم غذایی از بروز خطرات جدی جلوگیری کنیم.

علائم کمبود پروتئین در بدن:
 1. متورم شدن دست ، چشم و گونه ها
 2. احساس کسلی و خستگی در بدن
 3. درد مفاصل و ماهیچه ها
 4. موهای ظریف و کم پشت
 5. ضعف در سیستم ایمنی بدن
 6. ضعیف شدن حافظه و گیج بودن
 7. خشکی پوست بدن

پودر آب پنیر به دلیل پروتئین بالایی که دارد برای بسیاری از بیماری ها و جلوگیری از بیماری مفید می باشد از جمله:

 1. جلوگیری از چاقی های خطرناک
 2. افزایش سلامت استخوان ها
 3. جلوگیری از ضعف و کم شدن میل به شیرینی های خطرناک
 4. کاهش فشار خون و تنظیم آن
 5. التیام بخش آسیب های وارد شده به بافت بدن
تاثیر پودر آب پنیر در کاهش وزن:

مطالعات در این زمینه اثبات می‌کند که مصرف پروتئین به مراتب بیش از دیگر موارد موجب احساس سیری می‌گردد. پروتئین کمک می‌کند تا با مقدار غذای کمتر حس سیری بیشتری داشته باشید.

این تاثیر می‌تواند بسیار قدرتمند عمل کند. در یکی از مطالعات نشان داده شد که افزایش مصرف پروتئین از ۱۵٪ کالری به ۳۰٪ کالری روزانه، موجب می‌شود. تا مصرف کالری در زنانی که از اضافه وزن رنج می‌بردند، بدون آنکه محدودیتی در مصرف غذا ایجاد نمایند ۴۴۱ کالری کاهش یافت، یعنی روزانه به ۴۴۱ کالری کمتر نیاز پیدا می‌کردند.

چنانچه در صدد کاهش وزن یا کاهش چربی های شکمی هستید، جایگزین نمودن چربی‌ها و کربوهیدرات‌های مصرفی خود را با پروتئین در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید. به جای آنکه سیب‌زمینی یا برنج سرو شده‌ی خود را به نصف برسانید می‌توانید روزانه مقدار مشخص شده پودر آب پنیر استفاده نمایید.

تاثیر پودر آب پنیر در عضله سازی:

یکی از مکمل های غذایی در عضله سازی خوردن پروتئین است.بیشتر ورزشکارانی که ورزش های سخت و استقامتی انجام می‌دهند پروتئین خیلی بیشتری باید برای عضلاتشان مصرف می‌کنند. کسانی که به طور جدی و مرتب ورزش های بدنسازی انجام می دهند نیز ۲ برابر بیشتر از افرادی که چنین فعالیتی ندارند به پروتئین نیاز دارند.

فواید مصرف پودر آب پنیر برای ورزشکاران:
 1. شکل دهنده ساختار عضلات
 2. قوی کردن عضلات
 3. افزایش توده های عضلانی
 4. تقویت قدرت بدنی

چنانچه فعالیت جسمانی فراوانی دارید، وزنه‌بردار هستید یا در تلاش برای عضله‌سازی و تقویت آنها هستید، از مصرف کافی پروتئین اطمینان حاصل کنید.
مصرف پودر آب پنیر برای افراد گیاهخوار نیز مناسب است. می‌توان از این پودر در غذاهای مورد علاقه‌ی خود و یا نوشیدنی هایی که روزانه در باشگاه ، محل کار خود و یا منزل استفاده میکنید مخلوط کرده و نوش جان کنید.
پودر آب پنیر را می‌توان در نوشیدنی های مصرفی ، غذاها و یا در سوپ های خود اضافه کرده و استفاده کنید.
یکی از نوشیدنی هایی که می‌توان در آن پودر آب پنیر اضافه کرد شیک ها میباشد. از جمله شیک های میو‌ای ، شیک های شکلاتی و شیک هایی که با بستنی مخلوط و درست می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *