دکوراسیون و چیدمان

نور مناسب برای میز ناهار خوری

وقتی صحبت از فضای غذاخوری است، لامپی را انتخاب کنید که اندازه اش با میزتان متناسب باشد. اگر نمی توانید لامپی با اندازه ی بزرگ بیابید، از چندین چراغ با هم استفاده کنید. شاید تناسب یک به سه در اینجا نیز مؤثر باشد، یعنی چراغ حداقل یک سوم اندازه ی میز ناهارخوری تان باشد. سعی کنید لوازم روشنایی را حدود ۷۵ تا ۹۵ سانتی متر بالاتر از سطح میز در نظر بگیرید. ضمنا می توانید از کلیدهای روشن و تاریک کننده برای تنظیم حالت محیط استفاده کنید.
اولین و مهم ترین وظیفه دیداری نورپردازی اتاق ناهارخوری تامین نور کافی برای روشنایی بخشیدن به میز ناهارخوری به میزانی است که افراد نشسته بر سر آن هم غذای خود را و هم چهره ی افراد دیگر را به خوبی ببینند. یک چراغ آویز بر روی قسمت مرکزی میز به منظور انجام کاربری های بصری مناسب می باشد. میز ناهارخوری ۸ یا ۱۰ نفره، نیاز به یک آویز دارد، ولی از ۲ یا ۳ آویز نیز می توان استفاده کرد. بهترین ارتفاع این آویز ها در حدی است که ارتفاع آن به اندازه ای پایین باشد تا نور بر سطح میز و چهره ی افراد به صورت متمرکز تابیده شود و به آن اندازه بالاست که بیرون از خط دید افراد قرار بگیرد. توزیع نور آویز در ترکیب نورپردازهای دیگر اتاق باید به کاربرده شود تا کیفتی مطلوب از نور محیطی پدید آید. و در نهایت، بسته به به این که در نورپردازی اتاق به درخشش نور و یا روشنایی هم تراز چشم نیاز باشد می توان از آویزهای مات و یا شفاف استفاده کرد.
استفاده از لوستر در اتاق غذاخوری یک راه کاملا مناسب برای روشن کردن تمامی قسمت های اتاق است. بعلاوه لوسترهای جلوه ای دراماتیک و کلاسیک در فضای اتاق پخش می کنند و همانند الماسی در دکوراسیون خانه می درخشد و توجهات را به سمت میز ناهار خوری جذب می کند.
استفاده از لوستری که تا ارتفاع نسبتا پایین تری از سطح زمین را روشن می کند برای دکوراسیون ناهارخوری پیشنهاد می شود. می توانید از آباژورهای پایه بلند و خمیده هم برای نورپردازی غذاخوری استفاده کنید.

آویز تک

ممکن است شما فکر کنید که خسته کننده باشد . اما در واقع اینطور نیست . آویز تک در نوع خود بسیار متنوع است از اندازه، شکل، رنگ و پس از نصب جلوه دلخواه را خواهید گرفت .  اگر شما می خواهید سادگی را در کنار هیجان انگیز بودن روشنایی بدست آورید نور آویز تنها، یک راه بسیار خوبی برای روشن کردن فضای ناهار خوری شما است .

چراغ آویز سه شاخه

به عنوان یک قاعده طراحی نه چندان سخت،اگر شما به دنبال یک ترکیب روشنایی با هم هستید و در طراحی از اعداد فرد پیروی می کنید در همراهی با این قانون با استفاده از سه چراغ آویز روشنایی در بالای میز ناهار خوری یک نگاه پویا تر به فضای ناهار خوری شما می دهد در عین حال سادگی طراحی نیز حفظ می شود این سبک بسیار مناسب برای فضای ناهار خوری که ما به صورت روز مره از آن استفاده می کنیم .

لوستر

در حالی که لوستر به خاطر پر زرق و برق بودنش بسیار شهرت دارد و هر چند که روشنایی ظریفی نیست اما انتخاب مناسبی برای کسانی که پیرو طراحی معاصر هستند و شکیل بودن فضای ناهار خوری در خانه ،برایشان اولویت محسوب می شود .

۱ دیدگاه در “نور مناسب برای میز ناهار خوری

  1. میلاد گفت:

    سلاک یکسری مدل میز ناهار خوری توی این سایت هست میخواستم بدونم نور لوستر یا لامپ روی این ها تاثیر منفی نداره مثلا خراب شون کنه ؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *