تکنولوژی

نسل جدید کیبورد BlackWidow Ultimate با ویژگی مقاومت در برابر گرد و غبار

کیبورد Blackwidow Ultimate 2016 محصول سال ۲۰۱۶ ریزر (Razer) است. این کیبورد برای گیمرها ساخته شده‌ است و از دسته‌ی کیبوردهای استاندارد ۱۰۴ کلیدی است. کلیدهای به کار رفته از نوع مکانیکی (Mechanical) محبوب ریزر هستند و کلیدهای سبز و نارنجی ریزر را شامل می‌شوند.

این صفحه‌ کلید توانسته است استاندارد IP54 را دریافت کند. از طرف دیگر صفحه‌ کلید‌های مخصوص گیم باید دکمه‌‌ های بسیار مقاومی داشته باشند، سوییچ دکمه‌های صفحه‌کلید تازه معرفی شده ریزر قادر هستند تا به تعداد ۸۰ میلیون‌ بار فشار از جانب گیمر دوام بیاورند.

از آنجایی که کلید‌های این صفحه‌ کلید به صورت مکانیکی عمل می‌کنند، گیمر در حین فشردن کلید‌ها صدای کلیکی را احساس می‌کند تا از دستوری که در حین انجام بازی صادر کرده است اطمینان خاطر حاصل کند. در زیر کلید‌های صفحه‌ کلید BlackWidow Ultimate  نور LED سبز رنگی تعبیه شده است که کاربر می‌تواند طیف رنگ این نور LED را از طریق نرم‌ افزار Synapse که توسط ریزر برای همین کار توسعه داده شده است تغییر دهد.

از طرف دیگر این نرم‌ افزار به گیمرها اجازه می‌دهد در حین انجام بازی، ماکروهای دلخواه خود را نیز رکورد کنند. انجام این کار زمانی که نرم‌ افزار Synapse اجرا شده باشد از طریق فشردن کلید‌های FN و F9 انجام خواهد شد. فشردن مجدد این کلید‌ها نیز باعث توقف رکورد ماکرو می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *