آرایش مو, معرفی لوازم آرایشی

موهایی براق و درخشنده با استفاده از کاندیشنر مو

برای خنثی کردن الکتریسیته ساکن مو پس از شامپو ، کاندیشنر مو بر روی ساقه موها مالیده می شود تا از وز شدن مو (fly away) جلوگیری کند . کاندیشنر مو پس از استفاده باید آبکشی (rins off) شود.

فرق شامپو و کاندیشنر مو

بسیاری از خانم ها و آقایان از اینکه موهایشان پس از حمام حالت وز (فرهای نامطلوب) به خود می گیرد و به سختی شانه می شود، شاکی هستند و دوست دارند پس از حمام کردن موهایی نرم، صاف و درخشنده داشته باشند. شاید شما هم جزو همین افراد باشید و شاید تا به حال راه های بسیاری را آزموده باشید. شامپو از موادی تشکیل شده که پس از آبکشی بار الکتریکی منفی روی مو به جای می گذارد. این امر سبب باز شدن پولک های سطح خارجی مو موسوم به کوتیکل شده و باز شدن این پولک ها سبب از دست رفتن رطوبت مو می شود و مو را زبر و ناهموار می کند. به علت این ناهمواری، مو نمی تواند نور را به خوبی منعکس کند، بنابراین مو درخشندگی خود را از دست داده، کدر و مات به نظر می آید.

کاندیشنر یا حالت دهنده مو از موادی تشکیل شده که در ساختار مولکولی آنها بار مثبت وجود دارد. خنثی شدن بار الکتریکی مو توسط حالت دهنده باعث تسطیح پولک های مو و صاف شدن آنها و در نتیجه حالت پذیری، درخشش و سهولت شانه زدن در حالت خشک و مرطوب می شود.

طرز استفاده کاندیشنر مو

پس از شامپو کردن موی خود را به خوبی آبکشی کنید تا هیچ گونه اثری از شامپو لابه لای موی شما باقی نمانده باشد. سپس موی خود را با دست و یا حوله آبگیری کنید چون مویی که خیلی خیس باشد، قدرت جذب حالت دهنده روی آن کمتر است. حالا مقداری حالت دهنده در کف دست خود بریزید و دست ها را مالش دهید (درست همان کاری که برای شامپو می کردید) تا به خوبی درکف دست شما پخش شود.

سپس آن را به صورت یکنواخت روی همه تارهای موی خود پخش کنید. برای پخش کردن آن می توانید از شانه مناسب نیز استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که بر خلاف شامپو، حالت دهنده را نباید روی پوست سر خود ماساژ دهید. فقط ساقه و نوک موی شما به حالت دهنده نیاز دارد.

به حالت دهنده کمی زمان بدهید که کار خود (عمل خنثی کردن بار الکتریکی مو) را انجام دهد. زمان لازم برای این کار در دستورالعمل نوشته شده روی کاندیشنر باید قید شده باشد اما اغلب دو تا سه دقیقه زمان لازم دارد. مرحله بعد، مرحله آبکشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *