آرایش مو

موس مو چیست؟

موس مو

موس مو در اصل یک محصول فرانسوی است که توسط برند لورِال Loreal در سال های ۱۹۸۰ به آمریکای شمالی وارد شد. اولین محصول موس مو با لیبل (برچسب)  والِنس (Valence) به بازار عرضه شد و تا مدت‌ها موس مو را با همین نام می‌شناختند. این ماده که با تکان دادن به کف تبدیل می‌شود در اصل یک مایع بنفش رنگ است که بسیاری از ما آن را نمی‌بینیم. موس مو باید بر روی موهای خیس استفاده شود تا پیش از خشک شدن حالت بگیرد.
موس مو که به آن فوم حالت دهنده مو نیز گفته می شود یک محصول برای مدل دادن و حالت دادن به مو است. موس مو باعث می‌شود موهای شما حجم بیشتری بگیرد و براق شود. بنابراین اگر می‌خواهید به موهایتان حجم و حالت بدهید می‌توانید این محصول را انتخاب کنید.
موس مو باعث می‌شود وِز مو از بین برود و موهای شما مانند سوپراستارها براق و یکدست باشد بدون اینکه موها بهم بچسبد یا ضخیم شود. اگر طرفدار بافت مو یا جمع کردن و مدل دادن به موهایتان هستید حتما از موس استفاده کنید. به کمک موس مو، وقتی بخواهید موهایتان را جمع کنید مو در عین حال که حجم بیشتری می‌گیرد سبک باقی می‌ماند و این باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید آن را ببافید یا بالای سرتان مدل دهید. در این صورت دیگر نیازی به اسپری مو نخواهید داشت.

موهای فر

موهای فر بیشتر مستعد خشک شدن و آسیب پذیرتر شدن هستند، به همین دلیل است که موهای فر به نرم کننده و حالت دهنده قوی تری نیاز دارند تا بتوانند نرمی خود را حفظ کنند و کمتر دچار وز شوند. اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که وقت سشوار کشیدن و یا استفاده از بیگودی را ندارید، به یکباره حمام رفته و می‌خواهند که سریعتر موهای خود را آرایش کنند، پیشنهاد ما برای شما استفاده از موس می‌باشد.

 موهای بدون حالت

موهای بدون حالت درست نقطه مقابل موهای وز است، به محض اینکه شما کمی در هوای گرم یا مرطوب قدم بزنید یا کمی عرق کنید، موهای تان حالت خود را از دست می‌دهند و صاف و بدون حالت روی گردن‌تان می‌ریزند و به‌ راحتی تمام حالتی را که با کلی دردسر به آنها داده‌اید از دست می‌دهند. برای برطرف شدن این مشکل، بعد از شستن موها، موهای بالای سرتان را بلند کنید و مقداری موس را به طور مستقیم به ریشه‌ های نم‌ دار موهایتان بمالید، موس را مثل شامپو روی سر ماساژ دهید سپس موها را رها کنید، بلافاصله موها را با سشوار خشک کنید. وقتی موها را فقط با سشوار خشک کنید آنها کاملا صاف باقی می‌مانند. اگر می‌خواهید موها کمی حالت داشته باشند باید با یک برس گرد موها را کمی پف دهید و سشوار را از بالا به پایین بگیرید.

روش استفاده از موس
  • ابتدا موها را می شوییم تا هیچ‌گونه چربی روی موها نباشد.
  • کمی نم موها را می‌گیریم. نم موها به صورتی باشد که نه خیلی خیس باشد که از آن آب بچکد و نه اینکه خیلی خشک باشد.
  • از بالای گوش تا گوش٬ موها را به حالت نیم‌ دایره جدا می‌کنیم و در بالای سر می‌بندیم٬ تا بتوانیم با موهای پائینی راحت‌تر  کار کنیم و همه‌ی موها فر شوند.
  • سشوار را روشن می‌کنیم. اول روی حرارت زیاد می‌گذاریم تا سشوار زودتر گرم شود ٬ بعد حرارت را کم می‌کنیم و با صبر و حوصله موها را خشک می‌کنیم.
  • برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار می‌کنیم. می‌توان برای تثبیت کردن موها٬ در آخرین مرحله از تافت هم استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *