بلاگ, معرفی برندهای مطرح

معرفی برند لی‌کوپر (Lee Cooper)

یک نام تجاری که در نهایت تبدیل به برند لی کوپر شد. در سال ۱۹۰۸ توسط موریس کوپر به همراه یک دوست تاسیس گردید. این دو با شناسایی یک بازار در آفریقای جنوبی تولید لباس را از محلی در خیابان شرق لندن آغاز کردند.
در طول جنگ جهانی اول m.cooper، تولید لباس کار را متوقف و به تولید لباس ارتش و کیسه‌های کیت و کوله‌پشتی برای ارتش بریتانیا پرداخت. سپس یک کارخانه جدید جهت تولید جین در استراتفورد افتتاح گردید.
در جنگ جهانی دوم ( سال ۱۹۳۹ ) موریس کوپر تولید لباس کار را ادامه داد، در حالی که دیگر تمرکزش بر تولید لباس نظامی و لباس‌های پرواز بود. M.Cooper در نهایت تبدیل به یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان نیروهای مسلح شد.
موریس کوپر در سال ۱۹۴۰ درگذشت و پسرش هارولد کوپر پس از بازگشت از خدمات فعال در RAF، کسب و کار خود را آغاز کرد. این شرکت به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی، مجددا فعال شد. هارولد با افزودن یک نسخه از نام خانوادگی همسرش، \”لی\” را برای ایجاد نام \”لی کوپر\” استفاده کرد.
جین لی کوپر توسط مبارزه فرهنگی جوانان دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ تصویب و هارولد با حمایت از تورهای سنگ نوردها و همکاری با سرژ گینزبورگ و جین بیرکین در این انجمن، سرمایه‌گذاری کرد. این شرکت در سال ۱۹۵۳ جلیقه‌های شلوار جین را به یک جنبش اخلاقی تبدیل کرد و مجموعه‌ای از کمپین‌های تبلیغاتی جسورانه را راه‌اندازی نمود.
او در اواخر دهه ۱۹۷۰، تولید را گسترش داد، در ۷۰ سالگی، سبک‌های نوآورانه لی‌کوپر را با تعریف دیسکو آغاز کرد. در سال ۱۹۷۱ لی کوپر محصول جدیدی  را در سراسر اروپا با دامن کوتاه معرفی کرد. با راه‌اندازی  شرکت و کارخانه‌هایی در ایرلند، فرانسه، تونس و تا اواسط دهه ۱۹۸۰ این امکانات بین ۴۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ عدد پوشاک در هر هفته تولید شد. در طی این‌مدت، گردش مالی سالانه به بیش از ۱۰۰ میلیون پوند افزایش یافت. لی کوپر نیز یکی از حامیان اصلی زمین فوتبال مسابقات قهرمانی اروپا (سال ۱۹۸۴) در فرانسه بود.
لی کوپر سالگرد ۱۰۰ ساله خود را جشن گرفت. Lee Cooper با داشتن یک تاریخ غنی به عنوان برند اصلی جین بریتانیا و یک تجربه ارزشمند، با تهیه کت‌ها و لباس‌های جین برای بیش از ۱۲۰۰ عضو المپیک بریتانیا و پارا المپیک برای مراسم افتتاحیه المپیک پکن در سال ۲۰۰۸ جشن گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *