نوشیدنی ها

ماءالشعیر و خواص بسیار آن

مراحل تولید ماءالشعیر

یکی از مراحل تولید ماءالشعیر این است که جو بعد از بوجاری و شست وشو، به مرحله جوانه زنی برده می‌شود و پس از جوانه‌زنی مطلوب، جوی جوانه زده را برای تولید مالت به مرحله کوره‌گذاری منتقل می‌کنند.  مالت پس از طی ۳ مرحله خیساندن، جوانه زنی و کوره گذاری به دست می‌آید. هدف از مالت سازی، فعال کردن برخی از آنزیم‌های موجود در جوی مورد استفاده، برای تولید ترکیب‌هایی همچون پپتیدهای کوچک، اسیدهای آمینه آزاد و قندهای قابل تخمیر (نظیر قند مالتوز) است.

در این مرحله از تولید ماءالشعیر، علاوه بر ترکیبات یادشده، ویتامین های ب۱، ب۲و ب۵ هم تولید می‌شوند. سپس مالت را خیس و آسیاب می‌کنند و به آن رازک و شکر می‌افزایند و برای جلوگیری از تخمیر توسط مخمرهای وحشی، محصول را تحت شوک حرارتی قرار می‌دهند و با آب گازدار مخلوط می‌کنند و پس از فیلتر و پر کردن، فرآیند حرارتی را به انجام می‌رسانند.

خواص ماءالشعیر

ماءالشعیر به دلیل داشتن ویتامین‌های گروه B و اسید آمینه برای پوست و مو بسیار مفید است و خواص درمانی بسیاری برای خانم‌های باردار و شیرده دارد و تا حدودی در افزایش ضریب هوشی موثر است. ویتامین‌های گروه B محلول در آب هستند و به راحتی وارد فاز آبی‌ماءالشعیر در حین جوشش می‌شوند که در سنتز میانجی‌های عصبی نقش مهمی دارند و باعث رفع استرس و بسیاری از اختلالات عصبی دیگر می‌شوند.

عصاره مالت جو حاوی فیبرهای غذایی محلول است که در رفع التهاب روده، یبوست و فتق‌ معده بسیار موثر است. فیبرها آثار زیادی در بدن دارند؛ از جمله باعث تنظیم عملکرد روده، کاهش خطر بیماری‌های قلبی و بعضی انواع سرطان‌ می‌گردند.

ماءالشعیر غنی از انواع فیتوکمیکال‌ها مانند فلاونوییدها، کاروتنوییدها و آنتوسیانین‌ها است که در بهبود عملکرد خون‌رسانی قلب و کاهش ابتلا به پرفشاری خون و سلامت کلیه‌ها، محافظت از بدن در برابر بروز سرطان‌ها، سکته‌های قلبی و مغزی بسیار موثر هستند.

  • مواد سازنده ماءالشعیر از لخته شدن خون تا حد بالایی بدن را مقاوم می کنند.
  • نوشیدن  ماءالشعیرمی تواند از دیابت جلوگیری کند.
  • ماءالشعیر استحکام استخوان ها را بیشتر کرده و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.
  • بعضی از ویتامین های  ماءالشعیر از پوست محافظت کرده و برای سلامت آن مفید می باشند. ماءالشعیر پوست شما را شفاف و قابل انعطاف‌تر می‌کند. مواد  ماءالشعیر کمک می‌کند که تشنگی شما بهتر و سریعتر از نوشیدن آب رفع شود.

ماءالشعیر حاوی مالت جو، گلوکز، ویتامین های گروه B، ویتامین C، اسیدهای آمینه و آب کربوناته است.
رشد بدن به خصوص سلول‌های مغزی در کودکان با نوشیدن ماءالشعیر تسریع می‌یابد.
دفع رسوبات کلیه و جلوگیری از تشکیل سنگ‌های کلیوی و ادراری، ضد عفونی کردن روده، افزایش شیردهی در مادران از فواید عالی ماءالشعیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *