دکوراسیون و چیدمان

قوانین فنگ شویی در دکوراسیون منزل

فنگ شویی به معنای آب و باد است. در اصل، قانون و اصول اولیه و اصلی فنگ شویی، دوری از درهم برهمی و بی‌نظمی و انباشتگی است. آشفتگی و بی‌نظمی، انرژی‌های مثبت را خالی می‌کند و به جای آن انرژی منفی را جایگزین می‌کند.

\”چی\” نوعی انرژی است که هم می‌تواند در حالت مثبت قرار گیرد و هم در حالت منفی. چی در حالت انرژی مثبت، شانس، انرژی فیزیکی، رفاه مادی و روابط عاطفی را به همراه می‌آورد. اما اگر همین انرژی چی در دکوراسیون داخلی راکد باشد، منجر به انرژی مخربی به نام شاچی می‌شود.

ممکن است شما از نظم خانه ی خود کاملا راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزییات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید.

اتاق‌های آشفته و درهم، وسایل و اسباب بی‌مصرف در کیف و خانه، لباس‌های انباشته شده و غیره، باعث تغییر انرژی مثبت چی به انرژی منفی شاچی می‌شود. برای جریان داشتن و سیال بودن انرژی مثبت چی، از به کار بردن اسباب و وسایل با خطوط نوک‌تیز در دکوراسیون منزل پرهیز کنید و سعی کنید بیشتر از اسباب و اکسسوری‌ها با خطوط منحنی استفاده کنید. رنگ‌ها نیز در فنگشویی بسیار تاثیرگذارند.

رنگ قرمز در اصول فنگشویی، خوش‌شانسی می‌آورد و رنگ‌های بنفش، زرد و سبز، صاحبان خوش‌ یمنی‌اند.

در دکوراسیون داخلی ، آیینه‌های گود و هشت ضلعی در خانه استفاده کنید. اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در آن نصب کنید ولی مراقب باشید آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی مثبت را بازپس می فرستد. در سرویس های بهداشتی نباید آینه روبه رو قرار گیرد زیرا انرژی وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.

درهای ستیزه‌جو را مهار کنید. فنگ‌شویی معتقد است که لولاهای جیرجیرکننده، درهای باد کرده و ترک‌دار راه ورودی انرژی مثبت را مسدود می‌کند.

اگر خانه شما چند اتاق خواب دارد، جای اتاق‌ها را با هم عوض کنید. در این جابه‌جایی گرد و غبارهای وسایل اضافه زیاد کشف می‌شود و تغییر محیط حتی از یک اتاق به اتاق دیگر روحیه را مثبت‌تر می‌کند.

فضاهای زیر تخت مکانی برای انبار وسایل نیست، در این صورت هنگام خواب روی وسایلی خوابیده اید که ممکن است خواب نا آرام شود. روتختی های خود را از رنگ های آبی تیره که سبب سرد شدن بدنتان و در نتیجه یک خواب عمیق و راحت می شود ولی اگر برای بیداری صبح دچار مشکل هستید، از رنگ های روشن استفاده کنید.

هر روز صبح حتی در هوای سرد چند دقیقه پنجره‌ها را باز بگذارید و هوای منزل را تازه کنید.

گوشه‌ای از اتاق خواب یا حتی آشپزخانه را در نظر بگیرید که در آن به آسودگی برسید و بتوانید تخیل کنید، شعر بخوانید و چرت بزنید. رنگ سبز روشن، نارنجی روشن، صورتی را به آن اضافه کنید حتی اگر یک بالشتک به این رنگ باشد. جای شمع و عود سوز و گلدان گل را در این مکان فراموش نکنید. سکوت خوشایند، علاقه به آن محل و یک گل و شمع می‌تواند مسکن روحی قوی در هنگام بروز مسایل باشد.

مبلمان را در مقابل یک دیوار ساده ی بدون طراحی و دور ترین دیوار به ورودی خانه قرار دهید. اندکی فاصله میان دیوار و مبل ایجاد کنید. مبلمان را در قسمتی قرار دهید که احساس امنیت ایجاد کنید ، قرار گیری تمام مبلمان دور از دیوار های اصلی حس ناامنی و راحت نبودن ایجاد می کند.

استفاده از میز مدور و دایره ای شکل مناسب تر از میز های مربع و مستطیل شکل است. میز های دایره ای باعث چرخش انرژی در فضای خانه و به خصوص نشیمن می شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *