تغذیه

شناخت انواع پنیرهای دنیا (۲)

در این مقاله به شناخت انواع پنیرهای دنیا می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا با سفری پنیری به دور دنیا، انواع پنیرها را بشناسیم.

پنیر موتزارلا

خاستگاه: ایتالیا (کامپانیا)
نوع شیر: گاو یا گاومیش
موتزارلا پنیری تهیه شده از دلمه‌ی کش آمده است که از شیر بوفالو یا گاو تهیه می‌شود. دلمه‌ شیر به کمک آب داغ گرم شده و با دست ورز داده می‌شود تا زمانی که به توپک‌هایی مرطوب تبدیل شود.

پنیر امَنتَل

خاستگاه: سوییس
نوع شیر: گاو
مشهورترین پنیر سوییسی که ممکن است هرکسی بشناسد، پنیر امنتل است. سوراخ‌ هایی که در این پنیر می‌بینید، حباب‌های گاز کربن دی اکسید هستند که با فعالیت باکتری Propionibacterium freudenreichii و مصرف اسید لاکتیک توسط آن تولید می‌شوند. این پنیر شیرینی خاص و طعمی قوی دارد.

پنیر گودا

خاستگاه: هلند
نوع شیر: گاو
پنیر گودا نوعی پنیر نیمه‌ سخت تا سخت تهیه‌ شده از شیر گاو و محصول کشور هلند است. پنیرهای بسیار کهنه‌ گودا بافتی بسیار شکننده دارند که به دلیل کریستال‌ های متراکم کلسیم لاکتات و یا آمینو اسید تیروزین است که با از دست رفتن رطوبت پنیر ایجاد می‌شوند. پنیرهای کهنه به صورت خام یا رنده شده روی سالاد و سوفله و خوراک مصرف می‌شود.

پنیر تالجیو

خاستگاه: ایتالیا (لامباردی)
نوع شیر: گاو
پنیر تالجیو با قدمتی بیش از هزار سال، یکی از قدیمی‌ترین پنیرهای نرم دنیا به شمار می‌آید که هر زمستان و پاییز تولید می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *