تکنولوژی

ساختار گلس گوشی و شناخت انواع گلس

یکی از قطعاتی که در گوشی های هوشمند در معرض بیشترین ضربات قرار داشته و به سادگی می تواند شکسته و ترک بخورد، صفحه نمایش گوشی می باشد. در گوشی های هوشمند که دارای صفحه نمایش بزرگتر برای نمایش کیفیت های تصویری ۴K نیز می باشند، این خطر بیشتر احساس شده و گاها با استفاده از ابزاری که ممکن است در جیب قرار بگیرد، ناخودآگاه روی صفحه نمایش خط هایی ایجاد می گردد. برای جلوگیری از این امر، محافظ های صفحه نمایش تولید شده اند که به گلس صفحه نمایش مشهور می باشند.

مواد تشکیل دهنده عمومی و لایه های گلس

محافظ شیشه ای دارای چندین لایه است. لایه پایینی از سیلیکون جذب کننده و سپس لایه های چسبنده شفاف و یک لایه که با مواد خاصی کوتینگ می شود. گلس هایی که با حرارت دیدن ساخته می شوند پنج برابر قوی تر از گلس های معمولی هستند.این محافظین صفحه اگر از برند خوب و با کیفیت باشند اصطلاحا به گلس های دور تراش معروف اند .
اگر گلس حرارت دیده روی گوشی خود انداخته باشید بیشتر از گلس معمولی در برابر ضربه محافظت می کند. همچنین نسبت به آن پنج برابر بیشتر از خط و خش صفحه را در امان می دارد. همچنین شفافیت و وضوح گلس های حرارت دیده باعث می شود که شما احساس داشتن یک لایه اضافی روی موبایل خود را نداشته باشید، در حالیکه در گلس های معمولی این طور نیست. همچنین نصب گلس روی گوشی خیلی راحت تر از صفحه محافظ های پلاستیکی است و تقریبا هیچ حبابی زیر آن ایجاد نمی شود.
گلس حرارتی همانطور که از نامش برمی آید از جنس شیشه است.  گلس حرارتی در اصل طی حرارت دادن به شیشه برای تشکیل ورق و سردسازی ناگهانی به دست می آید و از مقاومتی بیشتر برخوردار است.  نشانه فاحش گلس یا شیشه حرارتی، سختی و حفظ ظاهرش است.  سختی آن، نصب و جهت دهی به آن را ساده تر می کند. نازکی گلس ها، علت خم شدن آنها و فرآیند حرارت در تولیدشان، عامل اصلی مقاومت آنها در برابر شکستن است.

سختی ( ۹H ( 9H Hardness

معنی اش این است که اگر با مداد ۹H یعنی سفت ترین نوع مداد روی این گلس بکشید، خراش نمی افتد.

روکش نانوی ضد چربی

گلس حرارتی برخلاف محافظ های فیلمی، اثر انگشت را به خود جذب می کند.  روکش ضد چربی یا Oleophobic ،  چربی را پس زده و مانع ماندگاری جای انگشت می شود.  اگر هم ماند، کافی است یک بار با دستمال نانوفایبر رویش بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *