آرایش صورت

دانستنی های مورد نیاز برای سایه چشم

چشم‌ها اولین قسمت از چهره هستند که نشانه‌های پیری را نمایان می‌کنند، استفاده درست و دقیق از سایه چشم نیز اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد. اگر از سایه چشم به‌ درستی استفاده کنید، چهره شما جذاب‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد، چشم هایتان بزرگ‌تر از حالت عادی دیده می‌شوند و بخش‌های دیگر آرایش شما هم جلوه بهتری پیدا می‌کنند.
دانستن این‌که چه نوع چشم‌هایی دارید، در اولویت اول قرار می‌گیرد و به شما کمک می‌کند تا الگوی مخصوص به خودتان را پیدا کنید. بسیاری از افراد حرفه‌ای فعال در حوزه آرایش هم معتقدند که تعیین نوع چشم، پایه اصلی برای آرایش چشم مطلوب است.
رنگ‌های ملایم‌تر و خنثی، آن هم به مقدار متوسط، اهمیت خاص خودش را دارد. دلیلش این است که هر چه از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید، چشم‌ها نیز فرو رفته‌تر و پیرتر به نظر می‌رسند.
زیاده‌روی در استفاده از سایه چشم می‌تواند جلوه بدی به چشم‌ها بدهد. این کار نه‌ تنها باعث می‌شود که چشم‌های شما کوچک‌تر و پلک‌های‌تان سنگین‌تر به نظر برسند، بلکه صورت شما را هم پیرتر نشان می‌دهد.
سایه چشم را پایین‌تر از خط طبیعی پلک پایینی نیاورید. این کار، حالت چشم‌ها را به سمت پایین می‌کشد و می‌تواند خطوط ریز دور و زیر چشم‌ها را برجسته‌تر کند.
اگر آرایش غلیظ‌تر دوست دارید سایه‌های تیره با خط چشم براق نقره‌ای یا طلایی بهترین انتخاب هستند. اگر می‌خواهید که چشم‌های شما جذاب‌تر به نظر برسند، باید از رنگ‌های ملایم‌تری برای لب‌ها استفاده کنید. این کار، تعادل طبیعی را در جلوه‌های زیبایی شما حفظ می‌کند. اگر هم می‌خواهید که لب‌ها بیشتر دیده شوند، از سایه‌های خنثی برای آرایش چشم‌ها کمک بگیرید.

بهترین رنگ سایه برای چشم شما کدام است؟
  • چشمان قهوه ای

رنگ های سبز، بنفش پر رنگ و مشکی سایه مناسبی برای شماست .دقت کنید از سایه های قهوه ای متوسط در صورتی استفاده کنید که خط چشم شما تیره است.

  • چشمان سبز یا فندقی

ترکیب سایه های قهوه ای و بنفش به همراه مقداری نارنجی چشمان سبز شما را بیشتر نمایان میکند. میتوان از رنگ های خاکستری مایل به قهوه ای، اسطوخدوس، یا قهوه ای شکلاتی بسته به نوع سبزی چشم خود نیز استفاده کنید.

  • چشمان آبی

اگر رنگ چشم شما آبی است به هیچ عنوان از سایه هایی که نزدیک آبی هستند استفاده نکنید. زیرا تاثیر گزاری رنگ آبی چشم را به کلی از بین می برد.سعی کنید از سایه های قهوه ای روشن با ترکیبی از بنفش و خاکستری بهره ببرید.

انواع سایه
  • سایه های خشک

سایه هایی کاملا خشک و بدون چربی است و نسبتا دوام خوبی دارد. چون دارای بافتی نرم است به خوبی روی پلک می نشیند.

  • سایه های چرب

نگهداری سایه های چرب روی چشم سخت و در مواقعی ممکن است آزار دهنده باشد. زیرا این نوع سایه به دلیل چربی، در اثر پلک زدن، در پشت چشم جمع می شود. اگر مایل هستید از این نوع سایه استفاده کنید، باید از یک پایه خشک و یا سایه خشک استفاده کنید تا دوام بیشتری پیدا کند.

  • سایه های مدادی

استفاده از سایه های مدادی نسبت به سایر سایه ها به دلیل نوک مدادی آن بسیار ساده تر است به همین دلیل بهترین نوع سایه برای آرایش های سریع و روزمره به حساب می آیند. سایه های مدادی در رنگ های متنوع و در دو مدل براق و مات وجود دارند.

  • سایه های پودری

سایه های پودری دارای تنوع رنگی بسیاری و دارای دو نوع مات و براق هستند. از سایه های پودری براق و یا اکلیلی برای آرایش های شب و مراسم خاص استفاده می شود که بسیار زیبا و درخشنده خواهند بود. سایه پودری را با استفاده از زیر سایه های معمولا آبرنگی به کار می برند. اگر از هیچ ماده ای به عنوان زیر سایه استفاده نکنید، سایه های پودری بسیار بی دوام خواهند بود.

  • سایه های مایع یا آبرنگی

سایه های مایع را با استفاده از آب و قلمو به کار می برند. این نوع سایه چشم جزو زیباترین سایه ها بوده که علاوه بر زیبایی فوق العاده دارای ماندگاری و دوام نیز هست. از این سایه چشم برای گریم، آرایش عروس و یا به طور کلی زیرساز سایه و با رنگ تیره و همینطور به عنوان خط چشم استفاده می شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *