نوشیدنی ها

داستان برند غول سوئیسی نسکافه، قهوه فوری

نسکافه بزرگ‌ترین برند غول سوئیسی نستله است. نستله لقب بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی مواد غذایی در جهان را یدک می‌کشد که از این‌رو می‌توان به اهمیت و عظمت برند نسکافه پی برد. باید بدانید که در رده‌بندی فوربز، نسکافه از جایگاه بالاتری در مقایسه با کمپانی نستله که تولیدکننده‌ی این قهوه‌ی فوری است، برخوردار است.

پس از آنکه در سال ۱۹۳۰ میلادی، رکورد بزرگ و سقوط وال‌استریت فروش قهوه در آمریکای شمالی و اروپا را به‌شدت کاهش داد، دولت برزیل با مشکل بزرگی روبرو شد. این کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ دانه‌های قهوه در جهان با انبارهای مملو از دانه‌های قهوه روبرو شد.

هنری نستله، شیمی‌دان مؤسس کمپانی نستله در سال ۱۸۶۷ برای رفع مشکل مادرانی که قادر به شیردادن به نوزادان خود نبودند، فرمولی اختراع کرد و تا سال ۱۹۰۰ اقدام به ایجاد کارخانه‌هایی در کشورهای مختلف برای تولید مواد غذایی کرد.

این نوشیدنی برای اولین بار توسط ساتوری کاتو، شیمی‌دان ژاپنی در سال ۱۹۰۱ کشف و به بازار عرضه شد، حال آنکه نتایج فروش چندان امیدوارکننده نبودند و قهوه‌ی فوری ژاپنی با شکست روبرو شد. نسکافه به‌جای اختراع قهوه‌ فوری، روش تولید این نوشیدنی را متحول و به شکل امروزی آن تبدیل کرد.

روش‌های اولیه برای تولید قهوه‌ فوری شامل دم‌ کردن قهوه‌ی آسیاب شده به‌صورت فشرده و سپس تبخیر آب این محلول به‌اندازه‌ ای بود که پودر قهوه در نهایت درون محفظه‌های استیل باقی می‌ماند. پودر باقی‌مانده پس از فرآیند تبخیر تحت فشار، همان قهوه فوری بود که البته به دلیل گرمای دخیل در فرایند تبخیر، بخش بزرگی از طعم و عطر  خود را از دست می‌داد. پس از مخلوط کردن پودر قهوه‌ فوری در آب، طعمی تلخ و رگه‌هایی ضعیف اما تند از قهوه در محلول ایجاد می‌شد.

نستله برای حل مشکل، راهکار دیگری پیشنهاد داد و قهوه‌ی فوری را به روش بهتری تولید کرد. نستله در فرآیند خشک و فشرده‌سازی دانه‌های قهوه‌ی فوری، روش جالبی را مورد استفاده قرار داد که البته نتیجه‌ی آن نیز بسیار بهتر بود. نستله محلول تهیه‌شده از قهوه را در برج تقطیر اسپری کرد که قطرات اسپری شده به‌سرعت در انتهای برج به دانه‌های قهوه تبدیل می‌شدند. نستله به همین روش اکتفا نکرد و پس از تهیه‌ی دانه‌های قهوه، انواع کربوهیدرات را به شکل دکستروز، دکسترین و مالتوز به قهوه‌ی فوری خود اضافه کرد.

اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود، چراکه انتخاب نام برای محصول جدید نستله نیز به‌اندازه‌ی تولید آن سخت بود. نستله در نهایت ترکیب دو لغت Nestle و Caffe را برای محصول خود برگزید که حاصل آن Nescafe بود. Caffe در زبان ایتالیایی به معنای قهوه است و نستله با علم به این موضوع و امید به تأثیر رگه‌هایی حال و هوای فرهنگ ایتالیایی در نام نسکافه، این نام را برای جلب نظر مخاطبانش برای قهوه‌ فوری خود برگزید.

نستله در سال ۲۰۰۶ برای استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت برند نسکافه، از دستگاهی با نام Nescafe Dolce Gusto و با شعار کافی‌شاپ در منزل رونمایی کرد. کاربران با استفاده از این ماشین می‌توانستند شماری از نوشیدنی‌های گرم و سرد را در خانه و با استفاده از کپسول‌های Nescafe، Nesquick و Nestea آماده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *