آرایش صورت

تونر مناسب با پوست خود را بشناسیم

تونر های پوست محلول هایی هستند که در مرحله بعد از پاک کردن آرایش و شستشوی صورت استفاده می شوند . آنها در ابتدا به عنوان یک متعادل کننده PH استفاده می شدند . زیرا بعد از شست و شو با صابون و یا سایر شوینده ها که باعث افزایش PH پوست می شدند ، برای جلوگیری از آسیب وارده از این تغییر PH، تونر ها را به عنوان متعادل کننده استفاده می کردند . یک تونر در واقع پاک کننده قوی پوست است که غبار، کثیفی و مواد شیمیایی ناشی از شست‌ و شو و مواد پاک کننده دیگر را از بین می‌برد. هر ماده پاک کننده‌ ای حاوی روغن و مواد دیگری است که خودش روی پوست اثری باقی می‌گذارد.

یک تونر مناسب می تواند پوست شما را با دوز مناسب با آنچه به آن نیاز دارد تغذیه کند ، تا پوستتان بعد از شست و شو جوان تر و شاداب تر به نظر برسد .

انواع تونر پوست عبارتند از:
۱ -تونر پوست بر پایه الکل

از این دسته به شدت اجتناب کنید زیرا الکل و مواد قابض باعث می شود تا پوست در مقابل رادیکال های آزاد آسیب پذیرتر شود و ملتهب گردد و توانایی اش را برای ترمیم خود و ساخت کلاژن از دست بدهد .

۲-تونر پوست بر پایه گلیکول

همان دسته ای که حاوی آب و گلیسیرین است. این محصولات را به عنوان شاداب کننده یا شفاف کننده نام گذاری می کنند .

۳-تونر پوست مبتنی بر آب

این دسته از تونرها با مواد مفید غنی شده اند ، موادی مثل ترمیم کننده های پوست ، آنتی اکسیدان ها و مواد تشکیل دهنده سلولی هستند.

تونر بر اساس نوع پوست:
تونر پوست چرب

اگر پوستتان چرب و مستعد جوش است ، شما باید بالاترین دقت را درخرید تونر انجام دهید. استفاده از یک تونر اشتباه ، پوست شما بیشتر در معرض التهاب و قرمزی قرار میگیرد و حتی ممکن است پوستتان خشک و پوسته پوسته شود . تونر پوست چرب مناسب برای شمایی که پوست چرب دارید باید حاوی ترمیم کننده ها و جمع کننده منافذ و مواد تشکیل دهنده سلولی و تنظیم کننده ترشح چربی باشد .

تونر پوست خشک

اگر پوستتان خشک و حساس است ، باید از تونری استفاده کنید که حاوی مواد ضد قرمزی و ضد پوسته ریزی و مواد تسکین دهنده و ضد التهاب باشد .

تونر پوست مختلط یا تی زون چرب

اگر پوستتان در نواحی پیشانی و بینی چرب و در قسمت گونه ها و چانه خشک است ، نوع پوست شما مختلط است ، یک تونر اشتباه باعث میشود تا نواحی خشک ، خشک تر و نواحی چرب ، چرب تر شود . با استفاده ملایم از یک تونر مناسب پوست مختلط که مستقیما به متعادل کنندگی (بالانس کنندگی) آن اشاره شده باشد ، منافذ باز پوستتان جمع می شود و تفاوت بین دو منطقه پوستتان به شدت کاهش می یابد.

نحوه استفاده از تونر

پس از پاکسازی پوست، دو تا سه قطره از آن را روی پنبه بچکانید. این پنبه را به حالت دورانی روی پوست صورت و گردن بچرخانید. از تونرهای غیر الکلی و غیر معطر می توانید برای دور چشم ها هم استفاده کنید. تونر رطوبت پوست را تامین کرده و کلاژن تولید می کند. استفاده از تونرها چه صبح قبل از آرایش و چه شب قبل از خواب بدون مشکل است. ولی اگر پوست خشکی دارید فقط شب ها استفاده کنید و یا یک شب در میان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *