معرفی لوازم آرایشی

تفاوت کرم پودر و کانسیلر

تفاوت کرم پودر و کانسیلر

کرم پودر و کانسیلر هر دو جز زیر سازهای آرایشی محسوب می شوند و برای آماده سازی پوست صورت قبل از یک آرایش زیبا و جذاب استفاده می شود. در واقع پوست صورت را برای یک آرایش زیبا و طبیعی آماده می کنند.
کرم پودر روی کل صورت اعمال می شود تا رنگ پوست یکدست و یکسان گردد، اگر فقط می خواهید پوستی یکرنگ داشته باشید کرم پودر به راحتی این کار را برای شما انجام می دهد اما برای پنهان کردن لکه های ریزتر، کرم پودر به کارتان نمی آید.

کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند؛ فاندیشن (Foundation) و کانسیلر (Concealer) همان تصحیح کننده رنگ نوع دیگری کرم است که برای پنهان کردن جای جوش ، لکه های سیاه یا تیرگی های دور چشم استفاده می شود. کانسیلر خیلی به کرم پودر شباهت دارد اما از آن ضخیم تر است و می تواند لکه هایی را که کرم پودر نمی تواند پوشش دهد را پنهان کند.

آرایش زیاد باعث می شود منافذ پوست شما بسته شده و پوست آسیب ببیند. پس بهتر است بدانید چه زمانی باید از هر یک از این کرم ها استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
برای داشتن آرایشی زیبا و داشتن پوستی طبیعی و بدون هیچ نقصی موارد زیر را برای آرایش رعایت نمایید.
اگر پوست را با صابون شستید ، با ضربات آرام حوله آب اضافه پوست را بگیرید و حوله را با فشار روی پوست نکشید ، اینکار موجب آسیب به پوست و بروز چین های ریز پوست می شود.باید پوستتان را با پاک کننده مناسب نوع پوستتان تمییز کنید. بعد از مرطوب کننده مناسب نوع پوستتان استفاده کنید، حالا چند دقیقه صبرکنید تا کرم صورت شما جذب شود.
در مرحله بعد باید کرم پودر مناسب با پوست خود را انتخاب نموده و به یاد داشته باشید همیشه رنگ کرم پودر باید یک یا دو درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی پوستتان انتخاب کنید.
بعد از اینکه با کرم پودر کل پوست صورتتان را پوشاندید و پوست صورت شما رنگی یکدست به خود گرفت ، نوبت استفاده از کانسیلر است.
کانسیلرها برای پوشاندن ناهمواری ها و ناهمگونی هایی که کرم پودر آن ها را پوشش نداده مثل ؛ حلقه های تیره اطراف چشم ، اطراف بینی ، لکه های قرمز و هم چنین برای ایجاد خطوط خاص روی صورت استفاده می شوند. کانسیلر را به صورت نقطه نقطه روی پوست بگذارید و با انگشت و ضربات آرام کانسیلر را پخش کنید.

به یاد داشته باشید :
استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر باعث میشود که آرایش شما رنگ واقعی خود را نشان ندهد و کمی چرک به نظر برسد. کرم پودر و مواد زیرسازی آرایشی ، اگر مرغوب باشند ، برای پوست بسیار مفید بوده و مثل کرم صورت و مواد ضد چین و چروک عمل میکنند.
کرم پودرها و مواد زیر سازی آرایشی مرغوب ، اگر با کرم مرطوب کننده استفاده شوند ، لایه محافظ پوست شما را تقویت میکنند. رنگدانه های پوست شما ، با استفاده از این مواد مرغوب ، در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر نور آفتاب حفاظت میشود. برای یک محافظت خوب بهتر است به میزان ماده ضد آفتابی که در کرم پودر شما وجود دارد دقت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *