مهارت های زندگی

تاثیر فنگ شویی در زندگی

فنگ شویی به نظامی از قوانین کهن چین تعلق دارد. از هزاران سال پیش چینی ها خانه های خود را به کمک آن، مکانی برای خوشبختی می ساختند و می آراستند.
اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند.
فنگ شویی هنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار است .هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت برای ماست و هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است . فنگ شویی یعنی هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی های پیرامونمان تا در زندگیمان تاثیراتی سودمند پدید آوریم.
فلسفه فنگ شویی، پرهیز از بی نظمی و آشفتگی در هر چیزیست. بی نظمی، همان مقوله ایست که مانع فرصت آفرینی می شود. هیچ انسان بی نظمی، فرصت آفرین و کاریزماتیک نیست و انسان هایی که کاریزما نباشد، انرژی مثبت نیستند.

چوب

بیان‌گر جنبه‌هایی هم‌چون تولد، توان، انعطاف‌پذیری، و ادراک است. حتما باید تعادل و هماهنگی درستی در استفاده از چوب در فضا وجود داشته باشد چراکه استفاده بیش از اندازه از آن در فضا حسی از خودسری، انعطاف‌ناپذیری، و عدم تعادل را به وجود می‌آورد.

آتش

آتش برای تقویت بیان‌گری، الهام و جسارت استفاده می‌شود. در استفاده از آتش تعادل را باید حفظ کرد. استفاده بیش از حد از آن خوب نیست و می‌تواند نشان‌دهنده عصبانیت، پرخاشگری، کج‌خلقی، و رفتار فکر نشده باشد. کمبود آتش ایجادکننده سردی عواطف، بی‌هدفی، گنگی، و بی‌ارزشی است.

خاک

استفاده زیاد از خاک در خانه حسی از ملال، تنبلی، و خشکی را ایجاد می‌کند. کمبود عنصر خاک در خانه معمولا به نامنظمی، در هم ریختگی، و عدم تمرکز منجر می‌شود.

فلز

نماد مقاومت است و قرار گرفتن فلزی متناسب با دکوراسیون خانه، می تواند ارزش آفرین باشد. هر عنصری مبتنی بر فلسفه فنگ شویی، ارزش آفرین است و ایجاد ارزش می کند.

آب

تعادل در استفاده از عنصر آب الهام، خرد، و بینش را به فضای خانه وارد می‌کند، در حالی که استفاده زیاد از عنصر آب حسی از عدم تعادل روحی را به وجود می‌آورد. کمبود عنصر آب به تنهایی، افسردگی، و استرس منجر می‌شود.
در فنگ شویی، آینه ها در دکوراسیون، کاربرد فراوانی دارند. آینه در فنگ شویی، ابزاری برای جذب است. ابزاری برای حرکت یا تغییر جهت دادن و رسانه ای برای دیده شدن بیشتر انسان و اشیا و عاملی برای تغییر جهت انرژی. آینه، همواره فضا را بزرگ تر نشان می دهد و این بزرگ شدن، مستقیم و غیر مستقیم در بزرگ منشی و تفکر خلاق و تقویت فرهنگ شاد زیستن و مثبت اندیشی افراد تاثیر گذار است.
در کنار هنر، فنگ شویی به اهمیت گیاهان و نقش آنها در رفرش شدن فضا و روح آدمی تاکید دارد. استفاده از گیاهان خاص مانند بامبو، حتی در زندگی چینی ها از دیرباز حضور داشته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *