مهارت های زندگی

بهترین روش ها برای تمیز کردن گریل

گریل کردن یک روش خوب و دوست داشتنی برای آماده کردن غذا است. اما همیشه معضل تمیز کردن گریل وجود دارد.

روش اول

می‌توان از برس‌های مخصوص این کار استفاده کرد. اما به دلیل پلاستیکی بودن موهای این برس‌ها این وسیله خیلی مناسب نیست چون باید صبر کنید تا دستگاه گریلتان سرد شود و سپس آن را تمیز کنید در حالی که وقتی دستگاه هنوز گرم است راحت‌تر می توان تکه‌های غذای چسبیده به آن را جدا کرد و این حس ایجاد می‌شود که بعد از خنک شدن آن تکه‌های غذا همچنان به گریل چسبیده و تمیز کردن آن سخت است.  تعداد دفعاتی که می‌توان از این برس‌ها اضافه کرد محدود است چون موهای آن ذوب می‌شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

روش دوم

برس‌های برنجی با دسته‌ی فلزی ضد زنگ است. این وسیله باعث می‌شود که سینی گریل ما خراب شود و علاوه بر اون خیلی از کسانی که از آن استفاده کرده اند معتقد بودند موهای برس به دستگاه گریل گیر می‌کند و هنگام طبخ غذا به آن می‌چسبد که بسیار ضرر دارد.

روش سوم

بهترین وسیله یک ابزار چوبی مخصوص آشپزخانه است که از چوب بلوط ساخته شده و لایه‌ نازک آن در گذر زمان باعث می‌شود شیارهایی در آن ایجاد شود و باعث می‌شود بین شیارهای گریل را به راحتی، همان زمانی که گریل هنوز داغ است تمیز کند و این وسیله شیارهایش مطابق شیارهای دستگاه شما می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که دستگاه گریل شما یک وسیله مخصوص به خودش را داشته باشد.

روش خانگی

راه آسان تمیز کردن سطح گریل باربیکیو استفاده از فویل آلومینیوم و سرکه سفید است. خاصیت اسیدی سرکه ضد چربی ها عمل می کند و فویل آلومینیوم به عنوان ساینده استفاده می شود. ابتدا سرکه ی سفید را داخل یک شیشه ی آب پاش تمیز بریزید، سپس سرکه را بر سطح گریل اسپری کنید و اجازه بدهید برای چند دقیقه روی آن باقی بماند. حالا فویل آلومینیوم مچاله شده را روی میله های گریل بکشید و شاهد معجزه ی این ترکیب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *