آرایش صورت

انتخاب ریمل مناسب برای جذابیت بیشتر چشم ها

ریمل واژه ای است که زبان فرانسوی به فارسی وارد شده است. ریمل نام ثبت شده یک تولیدکننده لوازم آرایشی و نماد بازرگانی است و بعدها در ایران برای تمامی ماسکاراها بکارگرفته شده و رفته رفته مصطلح شده است. در زبان انگلیسی واژه ماسکارا رایج است. در گذشته به ریمل سرمه چشم گفته میشده است.

ریمل برس شانه ای

این نوع ریمل ها برای افرادی مناسب هستند که مژه های ضخیمی دارند و فقط نیاز دارند کمی بلندتر و با جزییات بیشتری دیده شوند. این کاریست که این نوع برس ها انجام می دهند، این ریمل ها یک شانه کوچک در انتهای برسشان دارند که دندانه های کوچکی دارد و مخصوص بلندتر کردن مژه های ضخیم طراحی شده اند. پس اگر شما مژه های کم پشت دارید، این ریمل اصلا مناسب شما نیست.

ریمل هایی با برس توپی :

شاید این نوع ریمل ها به اندازه سایر ریمل های این لیست معمول و مورد استفاده نباشند اما از اهمیت آنها کم نمی کند. شاید شما هم بارها با این مساله مواجه شده اید که هنگام ریمل زدن به مژه هایی که در گوشه های چشمتان هستند یک لکه مشکی به جای گذاشته اید. ریمل های توپی برای ریمل زدن به قسمت هایی از مژه ها که ریمل زدن به آنها آسان نیست مناسب هستند. مثلا مژه های گوشه های چشم یا حتی مژه های پایین چشم

ریمل هایی با برس ضخیم :

این نوع ریمل ها برای افرادی مناسب است که مژه های بلندی دارند اما می خواهند آنها را ضخیم تر کنند. معمولا برس های ضخیم از فیبرهای ترکیبی ساخته شده اند. این ریمل ها برای افرادی که مژه های کوتاه دارند خیلی کاربردی نخواهد بود.

ریمل هایی با برس باریک :

معمول ترین نوع ریمل ها مدل هایی هستند که برس باریک دارند و مژه های شما را خیلی طبیعی حالت می دهند و احساس سنگینی روی چشمانتان نیز نخواهید داشت. این نوع ریمل ها را همه استفاده می کنند فرقی نمی کند مژه های پر یا کم پشت، بلند یا کوتاه داشته باشید، برای یک ریمل زدن ساده و طبیعی این برس ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ریمل هایی با برس های خمیده :

برس های خمیده همانطور که از نامشان پیداست فرم خمیده ای دارند، این نوع ریمل ها برای افرادی مناسب است که مژه های مستحکم و صاف دارند و می خواهند کمی آنها را فر کنند. با ریمل هایی که سری خمیده دارند نه تنها مژه ها حالت فر می گیرند بلکه این کار باعث می شوند چشم های شما بازتر دیده شوند.

ریمل فر کننده :

ریمل های فر کننده معمولا حاوی پلیمر و رزین هستند تا به حفظ فر مژه ها بطور موقت کمک کنند. باید بیشترین مقدار ریمل فر کننده را به ریشه ی مژه ها بزنید تا شکل بگیرند.

چطور به مژه‌ها ریمل بزنید

ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت مژه‌هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه مژه‌هایتان کشیده شود و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌هایتان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی دهند.
به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند. عجله نکنید و اجازه دهید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده وخشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر چشمان‌تان انجام دهید. با این شیوه می‌توانید نتیجه بهتری به دست بیاورید.
اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچ وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود که ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود. هر‌قدر ریمل شما مرغوب باشد ممکن است با این کار زودتر از معمول خشک شود و مجبور شوید درباره ریمل بخرید.
اگر ریمل شما نو و میزان ماده روی میله آن زیاد است اضافه آن را بادستمال پاک کنید. درست است که کمی از ریمل هدر می‌رود اما از مالیده شدن اضافه ریمل روی مژه‌های خود جلوگیری کرده‌اید.حتما شما هم دوست ندارید که با مالیده شدن مقدار زیادی ریمل روی مژه‌های خود چهره مصنوعی و نامرتب داشته باشید.

ریمل مژه‌های پایین فراموش نشود

ریمل‌زدن به مژه‌های پایین را فراموش نکنید، برای پلک پایین برس ریمل را به حالت عمود به چشم‌ها نگاه دارید و با حرکات جلو و عقب به مژه‌ها حالت دهید. در نهایت می‌توانید با یک برس ریمل تمیز به مژه‌ها حالت بهتری دهید.اگر می‌خواهید اصلا زیر چشم کثیف نشود می‌توانید از یک قاشق یکبار مصرف استفاده کنید، به این طریق که قسمت محدب قاشق را زیرچشم بگذارید و بعد ریمل بزنید تا مبادا برس با پوست تماس پیدا کند.

اول ریمل یا خط چشم؟

برای آرایش اگر قبل از سایه و خط چشم ریمل بزنید احتمالا آرایش تمیزی نخواهید داشت چراکه تیرگی ریمل ممکن است روی پلک پخش شود.اگر ریمل را برای آخرین مرحله آرایش بگذارید نه‌تنها بهتر می‌توانید میزان ریمل و رنگ مژه‌ها را بهتر تنظیم کنید بلکه برای خط چشم و سایه هم کمتر مشکل خواهید داشت.

اگر قرار باشد هر روز از ریمل استفاده کنید، ریمل‌های ضد آب مناسب‌تر هستند یا معمولی؟

معمولی. ریمل‌های ضدآب، سخت‌تر از ریمل‌های معمولی از روی مژه‌ها پاک می‌شوند و معمولا هنگام پاک‌ کردن‌ آنها، تعدادی از مژه‌ها هم کنده می‌شود. به همین دلیل و برای پیشگیری از آسیب‌دیدن مژه‌ها، استفاده از ریمل‌های معمولی را به شما توصیه می‌کنیم.

کدام ریمل‌ها روغنی و کدام آبکی هستند؟

پایه اصلى ریمل‌هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها روغن است واصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می‌شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه‌ها به مدت طولانى صورت مى‌گیرد، ولى ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌هاى مزبور هستند و راحت‌تر پاک می‌شوند.در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل‌هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ریمل خوب وسیله ای است که استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شست‌وشو و ریزش اشک مقاوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *