آرایش مو

انتخاب رنگ موی متناسب با فصل

رنگ کردن یکی از قدیمیترین ترفندهای زیبایی و جوان ماندن است. پیش از اینکه رنگهای شیمیایی با قدرت انتخاب گسترده به بازار بیایند. پس باید برای انتخاب رنگ مو مناسب برای تمای فصل ها دقت لازم را به عمل آورد.

بهار

بلوند :

یکی از رنگ هایی است که طرفداران زیادی دارد و هیچ گاه از مد نمی افتد. تنها تفاوت این رنگ با سال های قبل این است که تن زردی آن کمتر و در نتیجه سفیدی آن بیشتر است. . بنابراین اگر شما هم دوست دارید که چهره ای طبیعی تر داشته باشید، رنگ بلوندتان را نه خیلی تیره و نه خیلی روشن انتخاب کنید. می توان گفت که این رنگ تقریبا خنثی است و با هر رنگ پوستی جور در می آید.

 • بالیاژ بلوند

بالیاژ به معنی روشن کردن پایین موهاست. این مدل در سال ۲۰۱۷ طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. برای این کار باید ریشه موهایتان را رنگی تیره و پایین آن را روشن کنید. آنچه در این سال مد شده، رنگ بلوند برای پایین موها است. فرقی نمی کند که بالای موهایتان را چه رنگی می کنید، اگر می خواهید روی مد باشید، برای پایین موهایتان باید بلوند را انتخاب کنید.

 • بلوند عسلی با رنگ پایه

این رنگ موی بلوند تیره یا همان قهوه ای تیره رنگ مویی بسیار طبیعی می باشد که معمولا رنگ پایه ی آن عسلی می باشد. ریشه های مو باید بدرستی روشن شود و هرچه ریشه سفید تر باشد نتیجه ی بهتری حاصل می شود .

 • قرمز پر رنگ

یکی از بهترین رنگ موهای مناسب با فصل بهار و تابستان رنگ موی قرمز تیره می باشد . هنگامی که رنگ موی قرمز را انتخاب می کنید باید بدانید این رنگ مو به هر حال به رنگ مسی بسیار نزدیک می شود. به این ترتیب بهتر است از رنگ موی پایه که آبی در آن ترکیب شده باشد استفاده شود.

 • خرمایی رنگ

خانم هایی که رنگ مویشان تیره می باشد می توانند از رنگ موی خرمایی استفاده کنند و بهترین روش این است که رنگ موی خرمایی را لابه لای موها بزنید و تمام مو را رنگ نکنید بلکه آن را هاشوری روی موها بزنید تا روشن و تیره شود و مهمترین نکته این که ریشه مو را اصلا رنگ نکنید تا موهایتان زمخت نشان داده نشود و به صورت هاله های روشن و تیره در آید.

تابستان

از رنگ موهای بسیار مناسب تابستان رنگ بلوند یا همان روشن است به خصوص برای خانم هایی که رنگ پوست روشن دارند؛ البته برخی از خانم ها هم دوست دارند ضمن اینکه پوستشان را برنزه می کنند به موهایشان نیز رنگ روشن بزنند که ما آن را چندان توصیه نمی کنیم.

 • بلوند عسلی

رنگ های که به عنوان بلوند تیره هم شناخته می شوند. این رنگ برای بیشتر رنگ پوست ها مناسب است به خصوص کسانی که رنگ پوستشان سرد است چون عسلی کمی گرما به صورت آنها می بخشد، همچنین اگر چشم ها و پوستی روشن دارید این رنگ بسیار به شما می آید.

 • قرمز پر رنگ

اگر بخواهید تنوع بیشتری به چهره تان بدهید، می توانید یکی دیگر از رنگ های مناسب فصل تابستان یعنی قرمز تیره را انتخاب کنید؛ رنگی که به هر حال به رنگ مسی بسیار نزدیک است، به این ترتیب بهتر است از رنگ موی پایه که آبی در آن ترکیب شده باشد استفاده شود. البته یادتان باشد که اگر پوستی روشن دارید که در آن کمی قرمزی وجود دارد اصلاً رنگ های خانواده قرمز برای موهای شما مناسب نیست چون باعث قرمزی بیشتر صورت می شود و آن را ورم کرده و پرالتهاب نشان می دهد، اما اگر پوستی سبزه دارید که ته مایه آن کمی زردی دارد رنگ های متمایل به قرمز می تواند به صورتتان زیبایی خاصی ببخشد به خصوص اگر سراغ لولایت یا های لایت این رنگ بروید. یادتان باشد قرمز از رنگ هایی است که دوام چندانی ندارد. بنابراین تا جایی که ممکن است کمتر موهایتان را بشویید. بهترین حالت این است که هفته ای دو بار موهایتان را بشویید و نهایتاً اگر موهایی خیلی چرب یا خیلی نازک دارید یک روز در میان آنها را شست وشو دهید. بهتر است موهایتان را با آب ولرم آبکشی کنید و به هیچ وجه از آب داغ استفاده نکنید.

 • خرمایی رنگ

برای خرمایی توصیه ما این است که رنگ خرمایی را لابه لای موها بزنید و تمام مو را رنگ نکنید بلکه آن را هاشوری روی موها بزنید تا روشن و تیره شود همچنین رنگ خرمایی برای خانم هایی که پوست سبزه یا گندمگون دارند.

پاییز
 • موهای بلوند

از لولایت عسلی استفاده کنید. باتوجه به مد این فصل می توانید موهایتان را لولایت بلوند متوسط کنید. برای کسانی که بلوند تیره هستند ، لولایت بلوند متوسط و یا تیره تر توصیه می شود.

 • موهای قهوه ای و مشکی

از رنگ کاراملی استفاده کنید و برای متعادل نگهداشتن سایه های باقی مانده از تابستان ، پیشنهاد می کنیم که از رنگ قهوه ای به عنوان رنگ زمینه مو و از رنگ کاراملی به عنوان هایلایت سایه استفاده کنید.

 • موهای مسی

در این فصل رنگ های قرمز را با رنگ های دارچینی و یا مسی ترکیب کنید. اگر رنگ موی قرمز آتشین دارید و بهتر است فقط روی تارهای داخلی از سایه های دارچینی استفاده کنید . این کار باعث می شود که عمق موها گرمتر به نظر برسند.

زمستان
 • قهوه ای تیره با تناژ اسپرسو

رنگ موی قهوه ای تیره با تناژ اسپرسو ، بدون هیچ هایلایتی، همیشه جذابیت خاص خود را دارد.

برای خانم هایی که پوستی زرد یا زیتونی دارند، بهترین انتخاب است.

 • رنگ موی کاراملی


رنگ کاراملی نیز از رنگ های محبوب میان خانم هاست، از این رو که به اکثر چهره ها می آید. با انتخاب این رنگ، چهره ای جذاب تر و البته پر انرژی تر خواهید داشت.

 • رنگ های پاستلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *