دکوراسیون و چیدمان

انتخاب رنگ مبل مناسب برای فضاهای متفاوت

رنگ مناسب برای مبل کلاسیک

سبک کلاسیک برای دکوراسیون خانه وقار و زیبایی را به خانه می آورد. برای اینکه زیبایی دوام بیشتری داشته باشد و نیاز به تغییر در مدت زمان کوتاهی نداشته باشد، استفاده از رنگ ‌های خنثی مانند کرم، بژ، خاکستری مایل به قهوه ‌ای و قهوه‌ ای مایل به زرد برای مبلمان کلاسیک پیشنهاد می شود.

رنگ هایی برای مبل های راحتی که با هر دکوراسیونی ست میشوند

مبل هایی که به رنگ سفید هستند هیچ وقت از مد نمی افتد. به علاوه این که شما می توانید هر وسیله با هر رنگی که خواستید به دکوراسیونتان اضافه کنید. هنگام خرید مبلمان سفید به میزان مقاومت پارچه در برابر لکه دقت کنید و پارچه هایی انتخاب کنید که به آسانی تمیز شوند و قابل شستشو باشند.
مبلمان کرمی رنگ که می تواند بافت دار هم باشد، گزینه ی بسیار خوبی با قابلیت انعطاف پذیری بالا است. این رنگ کلاسیک به خوبی با رنگ های سیاه، آبی تیره، قرمز یا خاکستری ترکیب می شود.
رنگ خاکستری خیلی روشن در کنار رنگ های گرم چوب و دیوار های گچی بسیار زیبا جلوه می کند. خاکستری زمینه ای فوق العاده برای لوازم رنگی است.
رنگ خاکستری تیره  نیز می تواند به راحتی با بسیاری از رنگ ها ترکیب شود و به همین دلیل از رنگ های پر طرفدار در طراحی داخلی است. شما می توانید ترکیب خاکستری تیره با رنگ زرد تیره ست کنید.
آبی و سبز های ملایم، خنثی شده و کم رنگ به عنوان پایه های رنگی خنثی عالی هستند. منظور از رنگ خنثی شده، رنگی است که مکملش به آن اضافه شده است؛ برای مثال یک آبی خنثی شده، مقدار کمی از رنگ نارنجی را در خود دارد.

جذاب ترین رنگ مبل های راحتی

رنگ سورمه ای یکی از جذاب ترین و گیراترین رنگ هایی است که می تواند مبل های راحتی را در بر بگیرد. این رنگ کشش خاصی را در بیننده ایجاد می کند. اما اگر با رنگ های دیگر ترکیب نشود، ممکن است حس تیرگی خاصی را در فضای داخلی ایجاد کند، پس پیشنهاد می کنم که این رنگ را با دیگر رنگ ها مانند آبی فیروزه ای و صورتی ترکیب کنید تا جذابیت آن دو چندان شود.

ترکیب رنگ طوسی، صورتی چرک و بنفش چرک

این ترکیب رنگی، یک فضای آرام و دکوراسیونی آرامش بخش را برای شما به وجود می آورد. رنگ طوسی می تواند کل مبل شما را در بر بگیرد و رنگ های صورتی و بنفش می توانند به وسیله کوسن ها به دکوراسیون داخلی تان اضافه شود. حتی در بعضی مبل ها، مثلا مبل های تکی ، رنگ صورتی می تواند در پشتی و نشیمن مبل هم به کار رود که بکار بردن این ترفند مستقیما با نوع مبل های راحتی شما درگیر است.

ترکیب رنگ سبز یشمی تیره و سبز مغز پسته ای روشن

رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی خانه است. این رنگ می تواند به دکوراسیون داخلی خانه شما طراوت و شادابی ببخشد. فرقی هم نمی کند که از کدام طیف رنگی سبز استفاده کنید، هر کدام از آن ها می تواند در دکوراسیون داخلی خانه تان خودنمایی کند. اما یکی از جذاب ترین ترکیب ها همین ترکیب رنگ سبز یشمی تیره و و سبز مغز پسته ای است. شما می توانید یک مبل را کامل سبز یشمی با کوسن های مغز پسته ای در نظر بگیرید و دقیقا مبل کناری آن را برعکس و با این کار علاوه بر زیبایی رنگ ها، جذابیت بصری را نیز در دکوراسیون داخلی خانه تان به وجود بیاورید.

رنگ سرخابی برای مبل های راحتی

یکی از رنگ های جذابی که می توانید برای مبلمان منزل تان به کار ببرید، رنگ سرخابی است. استفاده از این رنگ گرم، جرات و جسارت زیادی را می خواهد، اگر فکر می کنید سریع از چنین رنگ هایی خسته می شوید. برای این که جلوه مبل های تان از دست نرود، تعدادی کوسن با پس زمینه های روشن، مثلا سفید به آن اضافه کنید.  برای به وجود آمدن ترکیب های رنگی، کوسن ها قابل اعتماد ترین اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *