سلامت پوست, سلامت مو

روغن آرگان و کاربرد آن در زیبایی

آرگان یک نوع درخت است که در آفریقا و کشورهایی مانند مراکش که دارای آب و هوای قاره ای و مرطوب می‌باشد رشد می‌کند.
روغن آرگان از میوه درخت آرگان گرفته می‌شود. اغلب از روغن آرگان به عنوان مرطوب کننده و نرم کننده پوست استفاده می شود. با توجه به اینکه این روغن حاوی ویتامین E و اسید های چرب می باشد، پوست را بصورت طبیعی تقویت می کند و بعلت غیر چرب بودن، به راحتی جذب پوست می شود.

از این روغن برای تمام بدن می توان استفاده کرد از جمله گردن و صورت، تنها چند قطره بریزید و همچون لوسیون بر روی صورت و بدن ، آن را بمالید. در حال حاضر این روغن به طور خالص یا در ترکیب کرم ها و لوسیون ها و شامپوهای پوست و مو هم در بازار به وفور یافت می شود. ولی باید مزایا و نحوه استفاده از آن را باید بدانید تا به بهترین روش از خواص روغن آرگان بیشترین بهره را بگیرید.
روغن آرگان حاوی ویتامین های بسیار زیاد و خواص متعدد مفید است ویتامین های موجود در روغن آرگان ویتامین های A وE می‌باشد. این روغن در زیبایی پوست و مو بسیار کاربرد دارد و باعث جوان ماندن و سالم تر بودن پوست و مو شما می‌شود.

خواص روغن آرگان برای مو

روغن آرگان مو ها را نرم تر و شفاف تر می سازد. این روغن می تواند برای صاف کردن موهای مجعد و درمان مو خوره استفاده شود. روغن آرگان به منظور حفظ موها بسیار با اهمیت تلقی می شود. یکی از ضروری ترین ویتامین ها برای ترمیم و تقویت مو ویتامین E است. روغن آرگان به عنوان یک درمان کننده برای موهای شما به حساب می‌آید . این روغن برای تقویت ریشه مو ، رشد سریع مو بسیار موثر است و معمولا به عنوان یک نرم کننده استفاده می شود.

روغن آرگان به :
  • افزایش رشد مو
  • نرم کننده قوی مو
  • تقویت کننده ریشه مو
  • ریزش مو
  • درمان شوره و خشک شدن پوست سر
  • درمان موهای شکننده

کمک می کند.این روغن بسیار آنتی اکسیدان قوی می باشد که مغذی مو و پوست است.

خواص روغن آرگان برای پوست

نه تنها روغن آرگان به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند، بلکه پوست را جوان می کند و چین و چروک را کاهش می دهد. اثر آنتی اکسیدان این روغن باعث شده است که به محصول ضد پیری معروف شود. بهترین روش استفاده از روغن آرگان برای بهره مندی از اثرات ضد پیری این ست که قبل از خواب، چند قطره از آن را بر روی گردن و صورت خویش بچکانید و ماساژ دهید.

خواص روغن آرگان برای خانم های باردار

کشیده شدن پوست در بانوان باردار، یکی از مسائل نگران کننده برای آنهاست. روغن آرگان می تواند از کشیده شدن و چروک شدن پوست بانوان باردار پس از وضع حمل، محافظت کند. روغن آرگان ارتجاع پوست را بدلیل داشتن ویتامین E، متعادل می سازد. تنها چند قطره از آن را به سینه، شکم و ران خویش در دوران بارداری بمالید تا علائم کشش ناخوشایند پس از وضع حمل کاهش دهد.

خواص روغن آرگان برای ناخن ها

آسیب‌ها و بریدگی‌های کوچک به خصوص در ناحیه کوتیکول ناخن‌های‌تان، به‌سختی دیده می‌شوند اما می‌توانند باعث درد شدیدی در این نواحی شوند. روغن آرگان از ورود باکتری‌ها به درون این‌گونه جراحت‌ها جلوگیری می‌کند و روند ترمیم آنها را سریع می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *